• Главная
  • Рубрики
  • Все сочинения
Экзаменационные сочинения > Сочинения по литературе > Музичне мистецтво. 7 клас. Образи фортепіанної музики

 

Музичне мистецтво. 7 клас. Образи фортепіанної музики

Музичне мистецтво, 7 клас

1 семестр, тема № 1: Образний зміст музики

Тема уроку № 15: Образи фортепіанної музики

Мета: Сприяти розвитку поглиблення знань учнів про творчість О. Скрябіна з опорою на прослухані твори та інтерес до творчості російського композитора; поглиблення знань про засоби музичної виразності, синтез мистецтв; розкрити сутність художнього напрямку кольоромузики; закріпити визначення понять музичний образ, прелюдія; розвивати вокальні навички, навички активного сприймання музичного твору, працювати над вокально — хоровими навиками , над художнім виконанням пісні, розвивати уяву, кмітливість та критичне, проблемно — пошукове мислення учнів, виявляти у дітей вроджену здатність «бачити» музику в кольорах; формувати інтелектуальну гнучкість та розуміння учнями зв8язків музики з іншими видами мистецтва та життя; розвивати уміння учнів інтерпретувати ліричні образи у фортепіанній музиці; формувати творче ставлення до втілення емоційно — образного змісту музичного твору у процесі його виконання та слухання; реалізовувати творчій потенціал особистості; виховувати любов до музики, культури її слухання, а також виховувати естетичні смаки і потреби учнів; ціннісних орієнтирів у сфері музики, музичних інтересів; формувати потребу сприймати та виконувати високохудожні музичні твори; формувати почуття людяності.

Цілі уроку:

Учні знатимуть:

образи фортепіанної музики; життя і творчість композитора

О. Скрябна;

— пісню групи «Бітлз» «Най буде так»;

— про кольоромузику.

Учні вмітимуть:

розрізнювати і характеризувати образи фортепіанної музики; розповідати про життя і творчість композитора О. Скрябніа; пісню групи «Бітлз» «Най буде так»; відповісти на проблемне питання уроку…

Проблемне питання уроку?

Що ви візьмете з собою у подальше життя із сьогоднішнього уроку?

Тип уроку: комбінований.

Обладнання : ілюстраційний матеріал — портрет композитора О. Скрябіна; використання технічних засобів — мультимедійна апаратура — презентація Microsoft PowerPoint, комп’ютер, фортепіано, тести.

Роздатковий матеріал: картки оцінювання, картки із текстом пісні, памятки до уроку.

Список використаної літератури:

1.Навчально — методичний посібник для вчителя. Уроки музичного мистецтва 7 — 8 кл. О. В. Корнілова. 2.Поурочні розробки уроків. 3.Абдулін Є. Б. «Теорія і практика музичного навчання у загальноосвітній школі Посібник для вчителя».

4.Гродненська Н. Л. «Школярі слухають музику». 5. Костюк А. Г. «Естетичні аспекти сприймання музики». 6.Масол Л. М. «Методика навчання мистецтва». 7.Ростовський О. Я. «Методика викладання музики в основній школі».

8.Раввінов О. О. «Методика хорового співу в школі».

П Лан уроку:

1.Вхід у супроводі звучання пісні: «Най буде так» Дж. Леннона і П. Маккартні.

2.Музичне вітання: Під музику групи «Бітлз» «Естудей».

3. Створення позитивної атмосфери.

3.Ознайомлення з темою уроку.

4.Сприймання музики. («О. Скрябін. Твір № 11. Прелюдія № 5, твір № 11.

Прелюдія № 10 — слухання).

5. Творча робота.

6.Вокально — хорова робота .

Розспівування.

— робота над піснею «Хай буде так» дж. Леннона і П. Мкакартні;

— закріплення пісні .

7.Підсумок уроку .

8. Оцінювання учнів:

8.Домашнє завдання — слухати музику за власним вибором. Розповісти про її зміст і звучання. За бажанням — втілити засобами образотворчого мистецтва зміст музичних творів, що звучали на уроці.

9.Вихід учнів з класу у супроводі звучання пісні : «Хай буде так»

Дж. Леннона і П. Маккартні.

Хід уроку:

1.Вхід у кабінет у супроводі звучання пісні: «Хай буде так» Дж. Леннона і П. Мкакартні.

2. Музичне привітання: під музику групи «Бітлз» «Естудей».

3. Створення позитивної атмосфери: За вікном справжнісінька зима: сніг, морозець, передноворічні клопоти… Ой, холодна в нас зима, холоднішої нема — грає срібними зірками, в’ється синіми димками, снігом землю обійма.

А ми з вами в кабінеті музичного мистецтва, сьогодні 22 грудня 2012 року спробуємо завдяки цікавій темі уроку: «Образи фортепіанної музики» створити теплу, комфортну, святкову і кольорову атмосферу.

Музика — ліки від усіх хвороб.

Симчіч інна Аліківна

4.Організаційний момент: . Сьогодні ми працюємо за картками оцінювання — паперовими ялиночка…та памятками уроку.

Мета: Сприяти розвитку поглиблення знань учнів про творчість О. Скрябіна з опорою на прослухані твори та інтерес до творчості російського композитора; поглиблення знань про засоби музичної виразності, синтез мистецтв; розкрити сутність художнього напрямку кольоромузики; закріпити визначення понять музичний образ, прелюдія; розвивати вокальні навички, навички активного сприймання музичного твору, працювати над вокально — хоровими навиками , над художнім виконанням пісні, розвивати уяву, кмітливість та критичне, проблемно — пошукове мислення учнів, виявляти у дітей вроджену здатність «бачити» музику в кольорах; формувати інтелектуальну гнучкість та розуміння учнями зв8язків музики з іншими видами мистецтва та життя; розвивати уміння учнів інтерпретувати ліричні образи у фортепіанній музиці; формувати творче ставлення до втілення емоційно — образного змісту музичного твору у процесі його виконання та слухання; реалізовувати творчій потенціал особистості; виховувати любов до музики, культури її слухання, а також виховувати естетичні смаки і потреби учнів; ціннісних орієнтирів у сфері музики, музичних інтересів; формувати потребу сприймати та виконувати високохудожні музичні твори; формувати почуття людяності.

Цілі уроку:

Учні знатимуть:

образи фортепіанної музики; життя і творчість композитора

О. Скрябна;

— пісню групи «Бітлз» «Най буде так»;

— про кольоромузику.

Учні вмітимуть:

розрізнювати і характеризувати образи фортепіанної музики; розповідати про життя і творчість композитора О. Скрябніа; пісню групи «Бітлз» «Най буде так»; відповісти на проблемне питання уроку…

Що ви візьмете з собою у подальше життя із сьогоднішнього уроку?

5.Перевірка Д/З : додатковий матеріал про композитора О. Скрябіна, групу «Бітлз». .

6. Мотивація уроку:

Вчитель: Ілюстрації музичних інструментів: Скрипка, акордеон, гітара, тарілки, саксафон.

А який інструмент звучить: на фортепіано звучить «Хай буде так» Дж. Леннона і П. Мкакартні.

Так, дійсно, фортепіано.

А ви любите фортепіанну музику? Фортепіано отримало назву від двох слів, що позначають динаміку звуку, голосно і тихо. Голосно — форте, тихо — піано. За часів Моцарта та Бетховена фортепіано суттєво відрізнялося.

Цей інструмент у сучасному вигляді сформувався за часів молодого Бетховена. Фортепіано дало такі великі можливості для звукозображання, що в тодішніх слухачів складалося враження, наче грає цілий оркестр. Тоді ж з’явилися педалі, які дали змогу продовжити тривалість звуків. Більшість композиторів, що писали фортепіанну музику, були й піаністами-віртуозами.

Наприклад, Бетховен, Ліст, Шопен, Рахманінов.

Сьогодні ми поговоримо про піаніста і композитора Олександра Миколайовича Скрябіна — одного із найвидатніших російських композитора 19 — початку 20 століття та образи його фортепіанної музики.

А що ви знаєте про О. Скрябіна?

Учень № 1: Розповідь про О. Скрябіна .

З раннього дитинства Сашко Скрябін відрізнявся від однолітків незвичайною любов’ю до музики. Почуті твори, що сподобалися і запам’яталися хлопчикові, він прагнув зіграти на фортепіано, навіть коли ще не знав нот. Скрябін поступив до Московської консерваторії на дві спеціальності — композиція та фортепіано. Після випуску він здійснив концертну поїздку по містах Німеччини, Франції, Бельгії та Голландії. Це стало початком інтенсивної концертної діяльності Скрябіна, початком його слави.

Він не був феноменальним віртуозом-піаністом, однак мав унікальний дар захоплювати слухачів. Звісно, у виконанні його власних творів ніхто не міг перевершити автора.

Учень № 2: На початку творчого шляху Скрябіна переважали малі форми фортепіанної музики: етюди, прелюдії, мазурки — як у Шопена. Потім він захопився більш складними формами, що повніше й багатогранніше відображають світ, — сонатами та симфоніями.

У зрілий період творчості Скрябін ставив перед собою не лише музичні завдання. Він прагнув бути не тільки композитором, а й поетом і філософом; хотів охопити думкою увесь світ: природу, людське суспільство, світ людської душі. Композитор гостро відчував протиріччя свого часу і чекав змін, вірив у їхню неминучість.

Усі надії Скрябін покладав на мистецтво. Не випадково його Перша симфонія закінчується урочистим хоровим гімном:

Прийдіть, усі народи світу,

Мистецтву славу оспіваємо…

Вчитель: За своє сорокадвохрічне життя Скрябін написав 89 прелюдій . Жоден композитор із часів Баха не приділив такої великої уваги цьому жанру. У схильності до жанру прелюдії неважко простежити риси органічної єдності Скрябіна — композитора та Скрябіна — піаніста.

Найпопулярніший цикл із 24 прелюдій, твір одинадцятий, створений у 1888-96 роках, відображає різноманітні життєві враження Скрябіна тих років. Значення opus’a 11 визначають не тільки його високі художні якості, а й те, що він є короткою енциклопедію образів і прийомів письма раннього Скрябіна. Ці образи втілені у лаконічних формах, де настрій і думка злилися з привабливою природністю в єдине художнє ціле.

4.Теоретичний матеріал:

Прелюдія — Невелика інструментальна п’єса.

Твір, або латинню опус, — це порядковий номер, який надають твору чи збірці творів автори під час публікації.

Розповідь про світломузику О. Скрябіна

Олександр Скрябін мав рідкісну здатність — бачити в кольорі музичні образи. Це спонукало його до пошуку поєднання музики та кольору в синтетичному творі мистецтва.

Так виник задум поеми «Прометей» для симфонічного оркестру, солюючого фортепіано, хору і… світла. Це було надзвичайне явище в музичній творчості — включити до симфонічної партитури світловий рядок. На жаль, технічні умови того часу не дозволили цілком реалізувати цей задум, і лише в наш час цей дивний твір був виконаний так, як мріяв Скрябін.

Зал занурений у напівморок… З першим акордом оркестру, хитким і невизначеним, на величезному екрані виникають хвилі світла, що змінюють колір, — від похмуро-фіолетового до яскравого, мов ранкова зоря. Нічого схожого на різнобарвне миготіння світла сучасних дискотек і нічого конкретно-образного — ніяких зірок, хмар чи північних сяйв.

Але з кожною новою музичною темою народжується і нове світло — кольорова хвиля. І присутні в залі вже не можуть зрозуміти: чи бачать вони музику, чи чують гру світла?..

У цій світломузиці — і неясні томління, і пориви вперед і вгору, і знову розчинення в мороці невизначеності. Наприкінці — радісне звучання всього оркестру, хору і сліпуче яскраве сонячне світло, що заливає увесь екран, усю залу.

У «Прометеї» Скрябін не переказує сюжет античного міфу про Прометея, а передає його суть. Вогонь, який Прометей викрав у богів і віддав людям, — це символ горіння творчої думки людини, завжди спрямованої в майбутнє.

Експерименти і творче завдання:

Під час слухання прелюдій № 5 і 10 із твору № 11ми проведемо експеримент і виконаємо творче завдання.

Головним атрибутом свята Нового року звичайно є ялинка. І діти і дорослі завжди в очікуванні чи буде вона горіти різнокольоровими вогниками?

Експеримент у тому, чи вплине інновація О. Скрябіна на нашу ялинку, чи буде вона переливатися різнокольоровими вогниками під час музики композитора?

Подивіться: у мене 2 кольори: блакитний червоний, на дошці два образи: ліричний і драматичний зі словами синонімами, який колір і чому підходить до кожного образу?

5.Слухання музики: О. Скрябін. Твір 11. Прелюдія № 5.

.

Аналіз прослуханого твору.

Вчитель: П’яту прелюдію Скрябіна вважають найкращою серед творів, у яких утілений ліричний образ. У ній панує спокійний, умиротворений настрій. Наприкінці прелюдії музика стає схвильованою, але все ж таки повертається до спокійного стану. У музиці відчутний поліфонічний діалог.

Спокійна, плавна мелодія верхнього голосу «розмовляла» з ритмічно живішою, наспівною мелодією нижнього голосу.

Сьогодні ми також прослухаємо Десяту прелюдію із твору 11 Олександра Скрябіна.

Прослухайте Десяту прелюдію Олександра Скрябіна і визначте її образний зміст.

Аналіз прослуханого твору.

Вчитель: Десята прелюдія Скрябіна — втілення драматичного образу, який має свій розвиток: сурово-зосереджений спочатку і трагедійно-патетичний наприкінці. Слухаючи Скрябіна, потрібно вжитися в кожен акорд, адже його музика мерехтить і переливається найніжнішими музичними фарбами.

І Скрябіна, і Шопена, якого цей композитор дуже любив, можна назвати поетами фортепіано.

6.Вокально — хорова робота:

1. Демонстрація пісні.

Ознайомлення з піснею.

Вчитель: «Хай буде так» Дж. Леннона і П. Маккартні прозвучала у виконанні вокально — інструментального ансамблю «Бітлз».

Учень № 3. Ансамбль «Бітлз» виник у Ліверпулі у 1960 р. Молоді музиканти Пол Маккартні, Джон Леннон, Джордж Харісон і Рінго Стар використали традиції американського рок — н — ролу й англійського фольклору. В перекладі з англійської «Бітлз» означає — «жуки, ритм, кувалда», що означає, що жуки відбивають ритм кувалдою. Рок-гурт «Beatles» — символ молодіжної музики 60-х, кумири кількох поколінь, своєрідні «класики ХХ століття».

У 1965 році «Бітлз» нагородили орденом Британської імперії; це свідчить про визнання консервативним старшим поколінням англійців нової молодіжної культури. Трагічна доля спіткала 40-річного Джона Леннона — його застрелив фанат на порозі власного будинку музиканта. Існувала епоха «Бітломанія». Ця пісня одна з найкращих у творчості ансамблю. Емоційний стрій пісні вводить слухача у зосереджений світ поетичного споглядання про те, що людина повинна жити з надією і вірою.

Віра в цьому світі — наш маяк.

Бесіда:

Яка основна думка пісні? — Який характер мелодії?

7.Розспівування:

— Спів звукоряду до мажор вверх і вниз на легато і стокатто.

Робота над піснею «Хай буде так» Дж. Леннона і П. Маккартні.

Розучування пісні по фразах за нотним текстом. Звертаю увагу на ритмічний синкопований малюнок пісні. Закріплення 1 куплета .

Узагальнення уроку: Тести:

1.Образ, утілений у прелюдії О. Скрябіна № 5?

А. ліричний образ;

Б. трагічний образ;

В. драматичний образ

Г. епічний образ.

2.Образ, утілений у прелюдії О. Скрябіна № 10?

А. ліричний образ;

Б. трагічний образ;

В. драматичний образ

Г. епічний образ.

3. Позначте правильне твердження:

А. Прелюдія — велика інструментальна пєса.

Б. Прелюдія — жанр поліфонічної музики.

В. Прелюдія — невелика інструментальна пєса.

8.Підсумок уроку. Сьогодні ми ще раз звернулися до образів фортепіанної музики, а також познайомилися з життям і творчістю Олександра Скрябіна — одного з найвидатніших російських композиторів кінця ХІХ — початку ХХ століття.

Учні знатимуть:

образи фортепіанної музики; життя і творчість композитора

О. Скрябна;

— пісню групи «Бітлз» «Най буде так»;

— про кольоромузику.

Учні вмітимуть:

розрізнювати і характеризувати образи фортепіанної музики; розповідати про життя і творчість композитора О. Скрябніа; пісню групи «Бітлз» «Най буде так»; відповісти на проблемне питання уроку…

Що ви візьмете з собою у подальше життя із сьогоднішнього уроку?

9. Оцінювання учнів.

10.Д/З: обвязкове: слухати музику О. Скрябіна за власним вибором, розповісти про її образ; за бажанням — скласти акровірш зі словом Скрябін, наприклад:

С — Скрябін віртуоз — піаніст

К — креативний

Р — російський композитор

Я — яскравий

Б — багато написав прелюдій

І — інноваційний

Н — новатор кольоромузики

Музичне прощання:

Учитель: — До побачення!

Діти: — До побачення!

11.Вихід учнів у супроводі звучання пісні «Хай буде так» Дж. Леннона і П. Маккартні.

Додаток до уроку:

«Хай буде так»

Слова і музика

Дж. Леннона і П. Маккартні.

Як біда приходить знову ти почуєш голос із небес. Це Марія мовить: «Хай буде».

Тримай надію міцно, порятунок скоро надійде,

Віра тебе в світі збереже.

Хай навік буде так/2

Віра в цьому світі — наш маяк!

У найважчий час я чую

Тихий, ніжний голос із небес,

Це Марія мовить: «Хай буде».

Тримай надію міцно, порятунок скоро надійде,

Віра тебе в світі збереже.

Хай навік буде так/2

Віра в цьому світі — наш маяк!



Музичне мистецтво. 7 клас. Образи фортепіанної музики

Другие сочинения по теме:

  1. Художня література як мистецтво слова. Види мистецтва Мета: Визначити роль художньої літератури як мистецтва слова; Види мистецтва; вміти відрізняти художню творчість від інших видів діяльності людини; розвивати...
  2. Урок з компютерною підтримкою на тему: «Сульфатна кислота» 10 клас профільний клас Тема уроку: «Сульфатна кислота, фізичні і хімічні властивості. Якісна реакція на сульфат-іон.» Мета Уроку : Закріпити знання про загальні властивості...
  3. Стендаль «Червоне і чорне». Жіночі образи роману МЕта: допомогти учням розкрити жіночі образи роману, з’ясувати їх роль у романі; розвивати навички аналізування персонажів епічного твору, висловлювання своїх...
  4. Мистецтво Чехова й МХАТ Прагнення розширити границі театру визначає майже всі його пошуки в XX столітті. Тут, наприклад, один з відправних пунктів такого значного...
  5. Образи російських жінок у романі «Війна й мир» Твір по літературі: Образи російських жінок у романі «Війна й мир» Величезна популярність таланта Лева Толстого давно переступила границі нашої...
  6. Жіночі образи в п’єсах А. Н. Островського «Гроза» і «Безприданниця» Твір по літературі: Жіночі образи в п’єсах А. Н. Островського «Гроза» і «Безприданниця» Дві драми А. Н. Островського присвячені однієї...
  7. Християнські мотиви й образи «Злочин і покарання» Православ’я, принесене на Русь ще в X столітті, найглибшим образом вплинуло на менталітет російського народу, наклало незгладимий відбиток на росіянку...
  8. Образи поміщиків у поемі Н. А. Некрасова Кому на русі жити добре й у казках М. Е. Салтикова-Щедріна Твір по літературі: Образи поміщиків у поемі Н. А. Некрасова Кому на русі жити добре й у казках М. Е....
  9. Образи й символи в ліричній поезії Пушкіна У вірші «Пророк» Пушкін в образі пророка мав на увазі поета. Картина, зображена Пушкіним, у декількох дрібних деталях сходить до...
  10. 9-й клас, «Відсоткові розрахунки» Майстер — клас вчителя — дослідника Калашник Наталі Ї Миколаївн И, Вч Итель Вищої категорії, «Вчитель — методист» М. Кривий...
  11. Моя майбутня професія — журналіст і тренер 10 клас Твору на вільну тему Моя майбутня професія — журналіст і тренер В 5-6 років майже кожна дитина хоче стати космонавтом або вчителем, але в...
  12. Ви хочете створити народне мистецтво? Міркуючи про її соціальний аспект, Ромен Ролан у своїй книзі про народний театр писав: «Ви хочете створити народне мистецтво? Почніть...
  13. Головні образи роману «Євгеній Онєгін» Головні образи роману «Євгеній Онєгін», носії авторських ідей і настроїв — Онєгін і Ленский. Вони втілюють різні настрої в середовищі...
  14. Образи Василя Теркина й Івана Чонкина В. Войнович, звичайно ж, не ставив метою у своєму романі-анекдоті пародіювати образ Василя Теркина, але, безсумнівно й те, що переклик...
  15. Образи героїв у романі Пастернаку «Доктор Живаго» Юрій Андрійович — стихійна, творча людина, і під стать йому його дядько — Микола Миколайович. Хоча можливо я не зовсім...
  16. Образи контрреволюціонерів у романі М. Шолохова «Піднята цілина» Представники білого руху показані автором у романі без спрощення характерів. Білі офіцери Половців і Лят’євський, розкуркулений Тимофій Рваний — всі...
  17. «Справі час, потісі година» 8 клас Твору на вільну тему «Справі час, потісі година» Усна народна творчість — самий древній вид мистецтва. Велике місце в ньому займають прислів’я й приказки....
  18. Моє літо 9 клас Твору на вільну тему Моє літо Моє літо Це літо я провела дуже цікаво. За 3 місяці я відвідала 2 країни й місто Санкт...
  19. 7 клас. «моя ти земле…» «до проблеми екології» Цикл поезій «Моя ти земле…» Василя Буденного народжений великою любов’ю до рідної землі й турботою про її долю. Тут ми...
  20. «Мюзикл Notre Dam de Paris» 10 клас Твору на вільну тему «Мюзикл Notre Dam de Paris» Notre Dam de Paris — мюзикл, зроблений по книзі Віктора Гюго «Знедолені», самий знаменитий символ...
« Краткое изложение В дурном обществе
О чем плачут лошади краткое содержание »



  • Новые сочинения:

    • Урок розвитку усного зв’язного мовлення. 5 клас
    • Сочинение Творческий путь писателя — Александр Иванович Куприн
    • Сочинение на тему Все профессии Важны
    • Обрыв краткое содержание
    • Літературна творчість Лермонтова в період юності
    • О стихотворении Николая Заболоцкого «Журавли»
    • В. Быков «Сотников»
    • Сочинение по повести Куприна «Олеся»
    • А я вам говорю, что нет
    • Сочинение на тему Мой любимый фильм
Обратная связь | Карта сайта


© 2009-2019 | Экзаменационные сочинения