Склад числа 10. Послідовність чисел у межах 10. Складання прикладів за малюнками предметів і монет
Тема. Склад числа 10. Послідовність чисел у межах 10. Складання прикладів зз малюнками предметів і монет
Мета: формувати компетентності: Ключові {вміння вчитися — самоорганізовуватися до навчальної діяльності у взаємодії; Соціальну — Брати на себе відповідальність за ефективне здійснення презентації результатів роботи пари; Загальнокультурну — дотримуватися норм мовленнєвої культури, зв’язно висловлюватися в контексті змісту самостійно опрацьованого матеріалу підручника; Здоров’язбережувальну — слухати пояснення вчителя, а у разі необхідності звертатися з проханням про індивідуальне консультування) та Предметні: розглянути всі варіанти складу числа 10; вправляти у складанні прикладів за малюнками, у розпізнаванні геометричних фігур; розвивати мислення, навички каліграфічного письма; виховувати старанність, любов до природи
Обладнання: комп’ютер, диск, геометричні фігури для індивідуальної роботи, картки, таблиця, картка «сонечко» для самооцінки
ХІД УРОКУ
І. Організація учнів до роботи на уроці
ІІ. Повторення вивченого матеріалу
1. Гра «Мовчанка » Слайди {робота з числовим віялом)
2 + 3 2 + 7
1 + 3 5 + 3 4 + 2
Діти показують відповідь розв’язаного приклада
2 Гра «Десять клітинок»
— Обведіть у зошиті 10 клітинок. Розфарбуйте 3-тю, 6-ту і 9-ту
Клітинки. Скільки всього клітинок розфарбували?
3. Каліграфічна хвилинка. «Конкурс красунь»
Записати рядок цифри 10.
4. Геометричний матеріал
— Що спільного у всіх трьох масок і чим вони різняться?
5. Весела лічба
До зайчика на обід
Завітав дружок-сусід.
Зайченята поруч сіли
Та по п’ять морквинок з’їли.
Хто з вас вміє рахувать?
Скільки буде п’ять та п’ять?
— Отже, яке ж число ми сьогодні продовжимо вивчати?
III. Повідомлення мети, завдань уроку.
І/.Ознайомлення з новим матеріалом
1. Вступне слово вчителя. Історичні відомості
— Число 10 виступало у стародавні часи символом гармонії й по- вноти, достатку. Десяток став основою десяткової системи обчис- лення, яку використовують у всьому світі. Ви знаєте, що кожне ім’я мало своє число. А число 10 складається з 1 і 0, отже, десятьом відпо- відає число імені 1 — це Віра, Наталка, Оксана, Толя, Ілля. Ви енер- гійні, впевнені у своїх силах і можливостях, сміливі, любите ризик.
Але мудреці радять не втрачати голову й десять разів подумати, перш ніж братися за справу.
2. Гра «Чарівні фігурки» {робота з індивідуальним матеріалом)
-Покладіть 10 квадратиків. Відсуньте 1 квадратик убік.
-Скільки квадратиків ліворуч? А скільки праворуч?
-Як можна дістати число 10?
Діти, відкладаючи по 1 квадратику вбік, називають усі випадки складу числа 10. Учитель записує приклади на дошці, а діти — в зошиті.
Фізкультхвилинка
Спробуй пальці рахувать:
Один, два, три, чотири, п’ять.
Один, два, три, чотири, п’ять.
Десять пальців, пара рук —
От твоє багатство, друг.
3. Робота з дидактичним матеріалом
4. Вправа на засвоєння складу числа 10
-Розгляньте малюнки й поясніть, як дістали число 10.
4 Робота в зошиті з друкованою основою
5 Робота з числовим рядом
-Назвіть пропущені числа.
-Яке число в цьому ряді найбільше?
-Назвіть сусідів числа 9. —
-Назвіть всі числа, більші від 2, але менші від 9.
-Назвіть всі числа, більші від 1, але менші від 10.
IV. Закріплення вивченого матеріалу
1. Робота з монетами. Складання прикладу на знаходження суми 10
— Якими монетами зможеш розрахуватися в магазині, якщо тобі треба дати продав чині 10 к.?
Фізкультхвилинка
Раз — піднятись, підтягнутись.
Два — зігнутись, розігнутись.
Три — в долоні 3 плеска,
Головою 3 кивка.
На чотири — руки ширше.
П’ять — руками помахати.
Шість — за парту тихо сісти.
З. Віршовані задачі
— У Андрія шість книжок, А в Павла — чотири. Скільки книжечок разом
Ви вже полічили?
— Сім горобців на гілку сіли, До них три ще прилетіли. Скільки горобців усього
На нашім дереві було?
— 9 кошенят пісок копають Та на сонці загоряють. Ще одне сидить в траві.
Скільки всіх?
Скажіть мені?
— В чепурненькій годівниці Горобці сидять, синиці. Шість горобчиків завзято Узялись зерно клювати. На мотузці куснем сала Дві синички ласували. Полічи на рахівниці,
Скільки пташок в годівниці?
— Як ви думаєте, хто потурбувався про годівниці для пташок? Для чого дорослі і діти чіпляють годівниці? Хто вже майстрував годівнички?
Чи допомогло це пташкам?
Підкреслити приклади у зошиті.
4. Картки
V. Підсумок уроку. Рефлексія
-Яке число було головним сьогодні на уроці?
-Назвіть склад числа 10.
-Яке завдання сподобалося найбільше?
-Оцініть свою роботу сонечком.
Склад числа 10. Послідовність чисел у межах 10. Складання прикладів за малюнками предметів і монет