• Главная
  • Рубрики
  • Все сочинения
Экзаменационные сочинения > Скачать сочинения > Скоромовки, прислів’я, приказки, загадки. Урок українського читання 3 клас

 

Скоромовки, прислів’я, приказки, загадки. Урок українського читання 3 клас

Урок українського читання, 3 клас.

Тема: Скоромовки. Прислів’я, приказки. Загадки.

Мета: Збагатити знання дітей про малі жанри усної народної творчості, з’ясувати їх характерні особливості.

Розвивати уміння за ознаками впізнавати предмети; пояснювати прислів¢я, розвивати мислення, допитливість, зорову та слухову пам¢ять, образність і точність мовлення. Активізувати словниковий запас учнів.

Виховувати пізнавальний інтерес, любов до рідного слова, бажання самостійно придумувати загадки, вживати прислів¢я у спілкуванні.

Обладнання: індивідуальні картки для читання, картинки: ромашки, соняшника, лисиці, зайця, котика, пам’ятка як складати загадку, комп’ютер, інтерактивна дошка.

Тип уроку: комбінований.

Вид уроку: Урок із використанням ІКТ.

Прийоми і форми роботи: «Мікрофон», вибір домашнього завдання, парна та групова форми роботи.

Хід уроку

І. Організація класу.

Стали, діти, всі рівненько.

Посміхніться веселенько.

Настій на урок взяли,

Працювати почали.

Метод «Мікрофон».

— Як ви думаєте, чого навчить вас цей урок?

Продовжіть речення:

Я буду на цьому уроці… .

Урок цей буде…

Отже, ми будемо: активними, уважними, сміливими, працьовитими, веселими, дружніми.

Урок буде: цікавим, яскравим, приємним, пізнавальним.

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

— Що таке дитячий фольклор?

— Що до нього входить?

— Які ви знаєте колискові пісні?

— Назвіть головних героїв колискових пісень.

— Чому мелодія колискової така одноманітна? Доведіть для чого це потрібно.

— Що таке лічилки?

— Які ви знаєте забавлянки?

— Розкажіть лічилку, яка вам сподобалась.

Мовна розминка.

Читання складів на карточках. «Біг по доріжці»

А

О

У

И

І

Е

Я

Ю

Є

Ї

К

КА

КО

КУ

КИ

КІ

КЕ

ЯК

ЮК

ЄК

ЇК

В

ВА

ВО

ВУ

ВИ

ВІ

ВЕ

ЯВ

ЮВ

ЄВ

ЇВ

Д

ДА

ДО

ДУ

ДИ

ДІ

ДЕ

ЯД

ЮД

ЄД

ЇД

П

ПА

ПО

ПУ

ПИ

ПІ

ПЕ

ЯП

ЮП

ЄП

ЇП

С

СА

СО

СУ

СИ

СІ

СЕ

ЯС

ЮС

ЄС

ЇС

Читання «Пірамідок»

КІТ

СОН

ХАТА

ДИТЯ

КОТИ

СОНЯ

ХАТКА

ДИТИНА

КОТИКИ

СОНЦЕ

ХАТИНКА

ДИТЯТКО

КОШЕНЯТА

СОНЕЧКО

ХАТИНОЧКА

ДИТИНОЧКА

Робота над скоромовкою. Робота в парі.

Скоромовка, жанр як фольклорного, так і літературного походження: дотепна гра спеціально скомпонованих важковимовних слів, і звуків, що створюють труднощі для швидкої й виразної вимови слів. Зміст скоромовки найчастіше жартівливий.

Скоромовку застосовуємо для тренування артикуляційного апарату. Завдання: прочитати один одному скоромовку. Спочатку повільно.

А потім швидко.

Вибіркове читання скоромовки.

Скоромовка

Коло киці Костик в кошик

Кошенят кладе кошлатих.

Коло Костя котить котик

Круглу кульку кошенятам.

IV. Мотивація навчальної діяльності.

Проблемне завдання учням:

— Визначити з двох речень, де загадка, а де прислів¢я. Довести свою думку.

Книга вчить, як на світі жить.

Всіх я розуму учу, а сама завжди мовчу.

V. Оголошення теми та завдань уроку.

Прислів’я, приказка є художньою пам’яттю народу, висновками з багатовікового життєвого досвіду. В них передано погляди людей на правила поведінки, історію, природу. Це ніби певні поради або правила життя, в яких щось схвалюється, або засуджується.

Прислів’я та приказки вживаються тоді, коли треба підкреслити якусь думку, бо в них коротко сказано про найсуттєвіше. У прислів’ї дві частини протиставляються за змістом, але утворюють одне ціле, що виражає узагальнену думку.

Робота в групах над прислів’ями. Робота з підручником.

Завдання. Прочитайте прислів’я та поясніть їх зміст.

Робота над приказками.

При́казка — жанр фольклорної прози, короткий сталий образний вислів, нерідко становить частину прислів’я, але без висновку, і вживається в переносному значенні. Часто приказка є скороченим прислів’ям. У західних областях України прислів’я та приказки об’єднуються в одне поняття — «приповідки».

Одна книга тисячі людей навчає.

Хороша книга яскравіша за зірку.

Кожному мила своя сторона.

VI. Фізкультхвилинка.

VII. Опрацювання добірки загадок. Робота в групі.

— Що означає слово загадка?

Загадка — цікава задача в художній формі.

— Які споріднені слова має це слово?

— А чим відрізняються слова згадка і загадка? .

Загадка — це цікаве запитання, у якому є слова підказки для відгадки.

Завдання. Відгадати загадку. Вивчити одну загадку напам¢ять .

Розповісти її один одному на вушко.

1.Букви всі — від А до Я, —

Як одна міцна сім’я.

Варто всіх у цій родині

Знати грамотній дитині.

2.Хтось на біле полотно

Чорне висипав пшоно.

Як зумієш позбирати,

Зможеш книжку прочитати.

3. Настрибався зайчик вволю,

Білий слід лишав по полю.

Ми за ним спостерігали,

Слово «мама» прочитали.

4. Дерев’яний та довгенький,

Хвостик в нього є маленький.

Як у фарби хвіст мочає —

Все довкола розцвітає.

5. У портфелі є хатинка —

Ручки там живуть, резинка,

Клей, лінійка, кутники? —

Школярів помічники.

6.Худорлява і вертлява,

На папір біжить у справах,

Закарлючки полишає, —

У пеналі спочиває.

Складання загадок за малюнками та вказівками. Робота в групі.

— Які характерні особливості загадки?

Загадка може бути складена у формі розповідного або питального речення; має стислу, виразну форму, дуже часто в ній римуються рядки.

Щоб скласти загадку, потрібно:

— порівняти предмет, або явище з іншим, подібний за істотною ознакою, скажімо формою, кольором, рухом, звуком;

— включити цю ознаку в опис предмета так, щоб не можна було відразу здогадатися;

— сформулювати загадку дуже коротко і стисло.

Групи отримують малюнки: ромашки, лисички, соняшника, котика, зайчика, дзвоника. Група складає загадку і зачитує.

VIII. Підсумок уроку. Метод «Мікрофон»

— Що вам сподобалося на уроці?

— Про що ви дізналися?

— Що ви дізналися про прикази?

— Які запам’ятали загадки?

— Чи потрібно знати прислів’я?

— Прислів’я та приказки часто називають «золотими зернятами народної мудрості». Вивчайте та вживайте в своєму мовленні прислів’я, приказки, скоромовки та загадки. Ви наберетесь мудрості з народних джерел.

Домашнє завдання

Прочитати підручник, с. 12-14.

На вибір:

Скласти загадки і намалювати відгадки.

Вивчити напам¢ять 2 загадки, 2 прислів¢я.

Відшукати і виписати 5 прислів¢їв про навчання.



Скоромовки, прислів’я, приказки, загадки. Урок українського читання 3 клас

Другие сочинения по теме:

  1. Урок читання 4 клас Тема. Василь Сухомлинський «Усмішка» Мета. Актуалізувати і розширити знання дітей про життя і творчість видатного українського педагога і письменника; виховувати...
  2. УРОК-КВК «ПРИСЛІВ’Я ТА ПРИКАЗКИ» Мета: Перевірити та закріпити знання учнів про прислів’я та при — Казки; розвивати інтерес і любов до народної творчості. ОБЛАДНАННЯ:...
  3. Відкритий урок читання Комунальний заклад » Нікопольська спеціалізована школа I — III ступенів №5″ Конспект уроку читання 2 клас » Скринька українських казок....
  4. Урок позакласного читання. Новели О. Генрі Мета : розширити коло читання учнів, познайомити з гуманістичними творами про життя звичайних людей; навчити уважно ставитись до людини; вдосконалювати...
  5. Виразне читання напам’ять віршів поетів «срібної доби» Мета: допомогти учням глибше усвідомити ідейно-художній зміст віршів російських поетів; розвивати навички виразного, вдумливого читання поезії на па м’ять, обгрунтовування...
  6. Урок з компютерною підтримкою на тему: «Сульфатна кислота» 10 клас профільний клас Тема уроку: «Сульфатна кислота, фізичні і хімічні властивості. Якісна реакція на сульфат-іон.» Мета Уроку : Закріпити знання про загальні властивості...
  7. Читання прикладів на множення. Назви чисел при множенні. Задачі на множення Мета : ознайомити учнів з назвами чисел при множенні, вправляти ;» . читанні прикладів на множення; формувати уявлення про можливість...
  8. Бернс. «чесна бідність». Виразне читання напам’ять Мета: через виразне читання допомогти учням усвідомити ідейно-художню цінність твору; розвивати пам’ять учнів, творчу уяву, ораторські здібності, вміння відстоювати свою...
  9. Басьо. Виразне читання хоку напам’ять Мета: за допомогою засобів виразного читання сприяти усвідомленню учнями глибинного змісту та художньої довершеності японських віршів; розвивати творчу уяву, навички...
  10. Загадки в свадебном обряде и в разных жанрах фольклора Загадки вошли в состав произведений многих жанров устного народного творчества. В них загадки могут представлять собой след древнего синкретизма либо...
  11. Урок Листівка Миколаю ОМ, 5 кл. Дата 07.12.12 УРОК №13 Тема. Виготовлення аплікації з використанням техніки ори гамі «Листівка Святому Миколаю». Мета: 1....
  12. Загадки как вид устного народного творчества Цель: углубить и систематизировать знания учеников о загадках; развивать творческие способности учеников, любознательность, внимательность, сообразительность, логическое мышление; воспитывать интерес к...
  13. Гра «Поле чудес» на тему «Загадки природи» Мета уроку: закріпити знання дітей з опрацьованої теми. Розвивати пізнавальні здібності, пробуджувати інтерес до цікавого в природі. Обладнання: календарики для...
  14. Загадки ребусы с ответами для детей 6-9 лет «ВОТ ТЕБЕ ЗАГАДКА, ПОПРОБУЙ ОТГАДАЙ-КА!»Подборка загадок — ребусов в картинках с ответами для детей дошкольного и младшего школьного возраста. Автор:...
  15. Позакласне читання. твір Антона Павловича Чехова «Вишневий сад» Мета: допомогти учням з’ясувати зміст, ідейно-художні особливості самостійно прочитаного твору; усвідомити особливості чеховських п’єс; розвивати навички самостійного читання, аналізу драматичних...
  16. Рецензия на произведение Э. С. Радзинского «Загадки истории» Произведения Эдварда Радзинского находятся где-то на стыке жанров. Даже там, где они основаны на серьезных архивных источниках, они в первую...
  17. Бесіда з позакласного читання за твором а. П. Чехова «Вишневий сад» Мета: допомогти учням з’ясувати зміст, ідейно-художні особливості самостійно прочитаного твору; усвідомити значення п’єс Чехова; розвивати навички самостійного читання, аналізу драматичних...
  18. Відгук про майстер-клас в рамках Дня початкової освіти Відгук про майстер-клас в рамках Дня початкової освіти В рамках проведеного Дня початкової освіти я була учасником майстер-класу «Інноваційні технології...
  19. Тема. Перенос слів із подовженими приголосними звуками. Складання речень Мета: Ознайомити з прийомами Поділу Для переносу слів з подовженими м’якими Приголосними; Удосконалювати вміння правопису слів із такими приголосними; виховувати...
  20. Тематичне оцінювання (контрольна робота). Підсумки роботи над твором за оповіданням М. Шолохова «Доля людини» Мета : контроль знань учнів; вдосконалення навичок роботи над будьякою темою, стимулювання висловлювання особистих думок і поглядів; виховання культури писемного...
« Гамлет — личность, обращенная к будущему
«Валерик» анализ стихотворения Лермонтова »



  • Новые сочинения:

    • Урок розвитку усного зв’язного мовлення. 5 клас
    • Сочинение Творческий путь писателя — Александр Иванович Куприн
    • Сочинение на тему Все профессии Важны
    • Обрыв краткое содержание
    • Літературна творчість Лермонтова в період юності
    • О стихотворении Николая Заболоцкого «Журавли»
    • В. Быков «Сотников»
    • Сочинение по повести Куприна «Олеся»
    • А я вам говорю, что нет
    • Сочинение на тему Мой любимый фильм
Обратная связь | Карта сайта


© 2009-2019 | Экзаменационные сочинения