«Сонце прикрашає землю, а людину праця»
Тема: «Вчимося бути працьовитими»,
Мета: показати учням, що праця, бережливість є найголовнишими в житті
Кожної людини і вчитись бути працьовитими требе змалку; знайомити
З прислів’ями; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати та
Корегувати увагу, пам’ять, мислення, усне зв’язне мовлення, бажання
Дбайливо ставитися до шкільного майна; виховувати почуття поваги
До людської праці.
Обладнання: сюжетні малюнки, прислів’я, дитячі поробки, аплікації;
Книжки «Морозенко», «Колосок».
Хід заняття.
І Організація класу. Нервово-психологічна підготовка.
— Дзвоник пролунав для нас
Працювати настав час.
ІІ Тема, мета.
ІІІ Робота за малюнками
Що є сильніше від людських рук?
Трудяться тисячу літ вони —
Наші машини приводять в рух,
Одяг і світло, і хліб від них.
— А хто робить машини, шиє одяг, вирощує хліб?
— Подивіться уважно на малюнки. Кого ми бачимо на них? Назвіть, ким працюють ці люди?
— А тепер, уявімо життя без роботи:
І на заводах, і в школі ніхто нічого не робить. Що б сталося?
Не працює електрик .
Не вийшов на роботу пекар і т. д. .
ІV Вірш «Труд»
Вчитель читає вірш, перед цим пропонуючи запитання » Що є найголовнішим в житті кожної людини?»
Стіл, за яким ти сам сидиш,
Ліжко, в якому тихо спиш,
Виделка, миска, ложка, ніж,
І кожен цвях, і кожен идім,
І кожна скибка хліба —
Усе це створено трудом,
А не упало з неба.
За все, що зроблено для нас
Ми щиро вдячні людям.
Прийде пора, настане час,
І ми трудитись будем.
— Чим ви будете займатись, коли станете дорослими? .
— Що є найголовнішим в житті кожної людини? . Питання про бережливість шкільних речей, шкільного майна.
V Гра «Що я вмію?»
Вчитель: Ось сидите ви у класі всі гарненькі і дуже охайні. За цим слідкують ваші мами , але діти вашого віку багато чого уміють і самі робити. Давайте пограємо у гру «Що я вмію?»
Я наводжу приклади, що ви, можливо, вмієте, а ви хлопаєте в долоні, якщо можна дати відповідь: «Так».
— Щодня миюсь;
— роблю ранкову зарядку;
— слідкую за чистотою рук ;
— сам одягаюсь;
— розчісуюсь;
— допомагаю мамі по дому;
— допомагаю братикам і сестричкам;
— складаю іграшки і книжки;
— слідкую за своїм робочим місцем.
— А тепер зверніть увагу, яке робоче місце у кожного з вас. Чи все там на місці? Ось це перший приклад.
VI Бесіда про працелюбнісь та ліннощі.
Вчитель: Правда, хтось виконує свої обов’язки з охотою , а хтось без бажання, а ще хтось і не виконує, бо не хоче.
Та людина, яка робить все з задоволенням, — це людина працьовита, вона береться за роботу з охотою.
Такі діти виростуть працьовитими, вони справу доводять до кінця.
— А хто з вас часто каже «не хочу робити», «не буду»? Такі діти виростуть білоручками. А хто такі білоручки?
Це — дармоїди і недоучки.
Далі вчитель пригадує прочитані книжки .
Про працю і працьовитих людей складено багато прислів’їв:
1) праця — красить людину, а лінь портить ;
2) у вмілого руки не болять — це тому, що людина завжди хоче щось робити своїми руками. .
— Але чи відразу кожен з вам може все зробити, що хоче? .
VII Робота за малюнками «Праця дітей». Діти складають по одному реченню до малюнків.
VII Підсумок.
Сьогодні ми підтвердили, що кожній людині треба працювати. І не просто працювати, а щоб отримувати насолоду від виконаної роботи.
Запам’ятайте це на все життя і трудитись учіться змалку, тільки тоді ви виростете роботящими і житимете в добрі.
«Сонце прикрашає землю, а людину праця»