Тема. Перенос слів із подовженими приголосними звуками. Складання речень
Мета:
Ознайомити з прийомами Поділу
Для переносу слів з подовженими м’якими Приголосними;
Удосконалювати вміння правопису слів із такими приголосними; виховувати шанобливе ставлення до народної творчості, формувати поведінку відповідно до етикетних норм. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. Актуалізація опорних знань і мотивація навчання 1.
Перевірка домашнього завдання (вправа 248)
— Прочитайте слова з подовженими приголосними звуками і поставте до них запитання. — Які споріднені слова ви дібрали? 2. Хвилинка чистопису
— Доберіть слова з цим буквосполученням. (Підборіддя, суддя, приладдя) — Складіть з одним із них речення і запишіть його. III.
Повідомлення теми й мети уроку — Сьогодні ми вчитимемося переносити по складах слова з подовженими м’якими приголосними. Також розвиватимемо вміння скла дати речення» IV. Робота над вивченням нового матеріалу 1.
Коментоване письмо (вправа 249)
— Подумайте, як можна поділити для переносу слова з подовженими приголосними. — Прочитайте правило на с. 104 і, користуючись ним, спишіть слова та поділіть їх для переносу по-різному — З двома словами (за вибором)складіть і запишіть речення. 2.
Колективна робота (вправа 251)
— Прочитайте вірш і поясніть, як ви його розумієте. — Що траплялось у випадку, коли учні класу працювали недружно, сварились?
— Запишіть по пам’яті останній рядок вірша. Підкресліть слово з подовженим приголосним звуком. До цього слова доберіть з вірша слово, протилежне за значенням. 3. Самостійна робота (вправа 250)
— Прочитайте прислів’я і випишіть слова з подвоєними буквами, поділяючи їх для переносу. — Знайдіть у прислів’ях слова, протилежні за значенням.
4. Фізкультхвилинка V. Закріплення вивченого матеріалу 1
. Вибірковий диктант
— Випишіть з тексту загадки слова з подовженими звуками, поді ливши їх рисками для переносу по-різному. Загадка Підвелася в небо синє Дивна башта у долині. У середині — гудіння. Гоготіння, клекотіння, Бо така у ній жарота, Бо така її робота. День і ніч вона невтомно Варить сталь.
А зветься… (домна). П. Коломієць 2. Робота із загадкою (вправа 253)
— Прочитайте й відгадайте загадку. — Які однакові звуки ви знайшли у виділених словах? Вимовте звуки, якими ці слова відрізняються.
Письмово поділіть виділені слова для переносу. 3. Самостійна робота (вправа 252)
— Випишіть слова з подовженими приголосними звуками, вставляючи пропущені букви. — До виділених слів доберіть споріднені так, щоб ненаголошений звук став наголошеним. Запишіть ці слова парами. 4. Робота
З Текстом (вправа 254)
— Що
Ви скажете про поведінку Миколи і Дмитрика? Чи чемні ці хлопці?
Складіть про це речення. — Складіть речення про те, як треба поводитися, якщо з кимсь не погоджуєшся.. VI. Підсумок уроку — Як треба переносити з рядка в рядок слова з подовженими м’якими приголосними звуками?
— Поділіть для переносу слова Насіння, старання, обличчя, взуття. — Складіть речення з одним-двома словами. VII. Домашнє завдання Правило на с. 104, вправа 255.
Тема. Перенос слів із подовженими приголосними звуками. Складання речень