• Главная
  • Рубрики
  • Все сочинения
Экзаменационные сочинения > Сочинения по литературе > Тема. Продукти харчування наші друзі і вороги

 

Тема. Продукти харчування наші друзі і вороги

Класна година

Тема. Продукти харчування наші друзі і вороги

Мета. Виховувати культуру харчування, пропаганда здорового способу життя серед учнів; ознайомити із понятям «продукти харчування», пригадати назви українських народних страв, та технологію їх приготування; визначити залежність здоров’я людини від впливу на ньго продуктів харчування; виховувати прагнення берегти своє здоров’я, як найдорожчий скарб, вести здоровий спосіб життя.

Обладнання: виставка літератури з теми, вирізки з журналів. прислів’я, записані на окремих аркушах, картки.

«Головним скарбом життя є не землі,

Що ти завоював, не багатства,

Що у тебе в скринях…

Головним скарбом життя є здоров’я,

І щоб його зберегти, потрібно багато що знати».

Хід заняття

І. Вступне слово.

У всі часи люди особливу увагу звертали на своє здоров’я, піклувалися про нього, винаходили все нові й нові ліки від хвороб і способи зміцнити свій організм і залишатися бадьорими на довгі роки.

Наші предки вважали, що хвороби людям приносять злі духи, або чорні сили . Ще хвороби пов’язували із карою богів, рятуючись від якої, люди намагалися задобрити їх дарами і жертвами.

Серед своїх богів давні греки з особливою шаною ставилися до бога лікування Асклепія та його доньок — Гігієї та Панацеї. Перша вміла запобігати захворюванням , а друга лікувала та зцілювала людей . Міцне здоров’я багато в чому залежить від правильного харчування.

ІІ. Розповідь вчителя про шкідливі та корисні продукти харчування

Правильне харчування — це основа тривалого та плідного життя, запорука здоров’я, бадьорості, гарантія профілактики різних недуг. Ми їмо для того, щоб жити. А жити — це значить одержувати енергію.

Живлення має бути помірним. Кількість енергії, що поступає з їжею, повинна приблизно відповідати кількості енергії, що витрачається. Надлишок харчової енергії переходить в жир, що викликає ряд серйозних ускладнень в організмі.

Живлення має бути всіляким. Денний раціон людини повинен містити рекомендовану кількість і співвідношення білків , жирів і вуглеводів, а також мінеральних речовин і вітамінів. Шкідливі продукти

Цукерки, шоколад, інші солодощі мають підвищений вміст цукру. Цукор в такій кількості пригнічує дитину, робить її в’ялою та лінивою. Від цього може з»являтись небажання навчатись.

Чіпси. В них багато жиру, який дає підвищене навантаження на систему травлення, в результаті чого дитина приходить додому неголодною і відмовляється від нормального обіду. Поки організм зайнятий перетравлюванням чіпсів, він витрачає багато енергії.

Цю енергію він забирає в мозку, що призводить до пасивності на заняттях!

Але скажемо декілька слів про корисні та смачні продукти. По-перше, це фрукти. Вони багаті на вітаміни.

Вітамін С допомагає справлятися із втомою та стресами, підвищує імунітет, допомагає бути активними і уважними. . Нежирний сир, йогурти добре підійдуть під час особливо стресових ситуацій. Наприклад, перед важливою контрольною, перед екзаменом.

Не забувайте часто пити. Вода поновлює клітини всього організму, вимиває шкідливі речовини, та й просто бадьорить. Окрім води добре пити соки, чай з лимоном, мінералку.

Вкрай не рекомендуються газовані напої: вони тільки надають відчуття втамування спраги. Насправді вони забирають цінну воду з організму.

На сніданок рекомендується їсти продукти, багаті на білки та клітковину. Це можуть бути яйця, пластівці для сніданку, мюслі, вівсяна каша. Якщо додати до пластівців меду, окрім клітковини організм отримає так необхідну йому глюкозу.

Увечері краще за все їсти продукти, багаті на крохмаль: макарони, рис, картопля. Вони допоможуть і спокійно заснути. Останній прийом їжі, за рекомендацією дієтологів, має відбуватися не пізніше, ніж за 3 години до сну.

Їжте більше…

свіжих і відварених на парі овочів коренеплодів, бобових свіжих фруктів у їх натуральному вигляді, вони багатіші на клітковину горіхів , насіння продуктів з мукою грубого мливу дика риба, замість риби з рибних господарств

3. Відгадай загадку

Морква, біб і цибулина,

Бурячок і капустина,

Ще й картопля — шусть у горщик.

Ну й смачний ми зварим… .

Довго з тіста їх ліпили, у окропі поварили.

Потім дружно ласували,

Ще й сметанки додавали.

Що за хліб такий святковий

На рушник вмостився новий?

І поживне, і смачне, біле, пінне, запашне. Залюбки малята п’ють, здоровенькими ростуть.

І пухкенька, і смачна. Із пшениченьки вона. Зі здобного тіста, проситься, щоб з’їсти.

До дітей на кожне свято просять в гості завітати, бо солодкий і смачний. Здогадались, хто такий?

4. Топ-10 10 найшкідливіших продуктів харчування

Дієтологи раз по раз удосконалюють списки найбільш шкідливих для здоров’я продуктів. І яскраво-червоним маркером ставлять чергові табу в нашому повсякденному меню. Останній список харчових заборон виглядає так. 1. Жувальні цукерки, пастила, «мейбони», «чупа-чупси».

Мало того, що цукор псує зубну емаль, хімічні добавки і фарбники, які містяться в подібних продуктах у величезних кількостях, завдають удару по всьому організму.

2. Чіпси, як кукурудзяні, так і картопляні, — дуже шкідливі для організму. Чіпси — це ніщо інше, як суміш вуглеводів і жиру, в оболонці фарбників і замінників смаку. Нічого хорошого не принесе поїдання картоплі-фрі.

3. Солодкі газовані напої — коктейль з цукру, хімії і газів прискорює розподіл по організму токсинів. Кока-кола, наприклад, чудовий засіб від вапняного накипу і іржі. Газовані солодкі напої шкідливі і високою концентрацією цукру — в еквіваленті чотири-п’ять чайних ложок, розбавлених в стакані води.

Тому, угамувавши спрагу такою газованою водою, ви вже через п’ять хвилин знову захочете пити.

4. Шоколадні батончики. Хоча в чистому виді какао вельми корисне, в шоколадних плитках, які поступають до нас у продаж чисте какао міститься в мінімальних кількостях. Корисний плід хімічними добавками, генетично модифікованими продуктами, фарбниками і ароматизаторами.

5. Сосиски і ковбаси. М’ясні делікатеси містять так звані приховані жири , все це вуалюється ароматизаторами і замінниками смаків. Багато виробників м’ясних виробів використовують трансгени. Так сосиски, сардельки, ковбаси на 80 % складаються з трансгенної сої.

Деякі замінники смаку і зовсім визнані канцерогенними.

6. Жирне м’ясо сприяє утворенню бляшок холестеринів на судинах, що прискорює старіння організму, веде до виникнення серцево-судинних захворювань.

7. Майонез містить величезну кількість жирів і вуглеводів, а також фарбників, підсолоджувачів, замінників. До шкідливих продуктів належить не тільки майонез, але і кетчуп, різні соуси і заправки, в широкому асортименті представлені на прилавках наших магазинів. Вся річ у тому, що саме в цих продуктах натуральних компонентів менше всього.

А можливі наслідки споживання «смачної хімії» навіть не досліджені до кінця.

8. Локшина швидкого приготування представляється нам сьогоденням дивом. Смачна, поживна, а головне — не вимагає часу. Але над «дивом» свого часу довго попрацювали хіміки, нічого не залишивши з натуральної муки.

9. Сіль знижує тиск, порушує соле-кисловий баланс в організмі, сприяє скупченню токсинів. І хоча повністю відмовлятися від солі медики не рекомендують, скоротити кількість соленостів в своєму раціоні все-таки варто.

10. Алкоголь навіть в мінімальних кількостях заважає засвоєнню вітамінів. Окрім цього — завдає удару по системі травлення. А ще, спиртомісткі продукти — рекордсмени по кількості калорій.

5. Колективне складання правил харчування.

А зараз разом з вами, діти, ми попробуємо скласти правила харчування. .

Харчуватися помірно, але різноманітно;

Вживати їжу, багату на білки; вибирати свіжі овочі та фрукти; помірно вживати м’ясо, молоко, сир, яйця; використовувати йодовану сіль; вживати їжу, багату на клітковину; віддавати перевагу хлібу грубого помолу, вживати горіхи, боби; солодощі вживати лише зрідка; харчуватися з урахуванням вікових потреб, фізичного та розумового навантаження.

6. Вікторина «Що я знаю про їжу та харчування?»

Їжа людини повинна містити всі ті речовини, які використовуються організмом на відновлення енергії, що витрачається ним, а також на його зростання і розвиток, якщо організм ще молодий.

Питання: які це речовини?

Відповідь: це білки, жири, вуглеводи, мінеральні солі, вітаміни, вода.

Російське прислів’я свідчить: «Худий обід, коли хліба немає». У старі часи у кожної хорошої господині не пропадало ні шматочка хліба. Для того, щоб хліб не пропадав, потрібно навчитися його правильно зберігати.

Якщо він зачерствіє, не викидайте його. З черствого хліба можна приготувати безліч поживних і смачних блюд

Назвати: щонайбільше блюд з черствого хліба — житнього і пшеничного. Відповідь: грінки, бутерброди, гарячі закуски, супи, соуси, пудинги, десертні блюда, запіканки, пироги.

Яке ваше улюблене блюдо? Якщо таке питання поставити представникам різних міст, то на нього можна отримати найрізноманітніші відповіді. Давайте спробуємо назвати улюблені блюда жителів таких міст:

Москва — ,

Мінськ — ,

Києв — ,

Рига — (молочний суп з перловою крупою,

Єреван —

Під прислів’ями в широкому сенсі ми розуміємо короткі народні вислови, що мають одночасно буквальний і переносний зміст. Приказки — короткі мовні афоризми, які мають тільки буквальний зміст. Питання: назвіть прислів’я і приказки, в яких згадуються продукти харчування

Відповідь: 1.Хрін за редьку солодший. 2.Хліб-сіль їж, а правду ріж. 3.На чужий коровай рот не роззявляй.

4.Всякому овочу свій час. 5.Яблоко від яблуні не далеко падає. 6.Перемелеться — мука буде. 7.Вашими б вустами та мед пити. 8.Кашу маслом не зіпсуєш.

9.Не червона хата кутами, а червона пирогами. 10.Недосіл на столі, а пересіл на спині. 11.Перший млинець — грудкою.

12.Калина сама себе хвалила, що з медом хороша.

7. Словничок укр. народних страв.

БАНУШ — страва типу мамалиги. Свіжозібрані вершки кип’ятили, солили, обварювали в них кукурудзяне борошно 20-25хв не мішаючи, знімали з вогню й ретельно розтирали, доки на поверхні не виступало масло. Потім солили, розбивали 1 жовток, додавали 1 ложку цукру і 1 ложку масла.

Виготовляли бануш переважно у гірських районах та передгір’ях Карпат головним чином на свята для гостей. Їли з бринзою, сиром.

ВАРЕНИКИ — одна з найпоширеніших страв з вареного тіста з начинкою. Остання могла бути пісною чи скоромною — залежно від християнського календаря. Як начинку використовували сир, смажену капусту, варену товчену картоплю, мак, калину, вишні та інші ягоди, яблука, варені й товчені сухофрукти , варену квасолю, горохове пюре, пшоняну чи гречану кашу й навіть борошно.

БОРЩ — одна з найпопулярніших українських страв.

БАЛАБУШКИ — невеличкі булочки круглої форми з кислого тіста. Пекли їх у святкові дні чи в неділю найчастіше з пшеничного або гречано-пшеничного борошна. У деяких районах балабушки не пекли, а варили.

ВЕРГУНИ — просте печиво, нехитрі ласощі, які виготовляли із прісного тіста на яйці й сироватці або маслянці. Тісто для вергунів розкачували у тонкий корж, різали на прямокутники чи ромби, у яких робили внутрішній надріз. Потім вивертали усередину надрізу раз чи двічі і смажили у киплячій олії до золотавого кольору.

Робили вергуни й іншої форми: тонкі пластівці з тіста змащували олією і згортали рулетом, а потім пекли у негарячій печі, однак перевагу віддавали вергуни, виготовленим у перший спосіб.

ГАЛУШКИ — типова для української кухні страва. Прісне тісто, замішане на воді чи сироватці з яйцем, розкачували качалкою, щоб товщина коржа була 1 — 1,5 см. Різали тісто смутами шириною 2-3 см, потім відщипували від кожної невеликі шматочки і кидали в підсолений окріп .

ДЕРУНИ користувалися великою популярністю у народній кухні, особливо у північних районах України. Сиру картоплю терли на тертушці, зливали зайву рідину, додавали ложку-дві білого борошна чи картопляного крохмалю, яйце, терту сиру цибулину, ретельно розмішували і смажили оладки на олії чи смальці.

ЗАТІРКА — одна з найдавніших страв, поширених серед слов’янських народів. Круте підсолене пшеничне на яйцях тісто розтирали з мукою у дерев’яних ночовках дерев’яною ложкою, кописткою або рукою доти, доки не утворювалися кульки розміром з горошину чи квасолину. Їх варили в окропі або молоці, іноді у м’ясній юшці.

ЗУБЦІ готували з пророщеного ячменю, який висушували, підсмажували й варили, як кашу. 3убці мали солодкуватий смак і вважалися ласощами.

КАПУСНЯК — друга за значенням після борщу рідка овочева страва. Квашену капусту дрібно сікли, заливали окропом і варили з картоплею, морквою та пшоном. У готовий капусняк клали засмажену на салі цибулю і ще раз проварювали.

КЛЬОЦКИ — страва, що готувалася аналогічно галушкам, але з до-повнювачами. Прісне тісто замішували з м’ятою вареною картоплею, свіжим кисломолочним сиром, виробляли кульки й варили їх в окропі, поки ті не спливали.

КУЛІШ — страва, схожа за способом приготування на крупник, але роблена з пшоняних крупів. Куліш було легко готувати не тільки в домашніх умовах, тому він мав ще одну назву — польова каша. Промите пшоно засипали у казан з киплячою водою, для смаку додавали одну-дві картоплини, сіль, коріння, по можливості зелень.

Готовий куліш затирали салом із цибулею й часником.

8. Знайди помилку

Дітям роздаються картки, на яких вони вказують основні помилки у харчуванні.

1 Їм надмірно; 2 Неправильно добирю їжу; 3 Полюбляю занадто жирну їжу; 4 Їм забагато солодощів; 5 П’ю багато солодких напоїв; 6 Їм нерегулярно, дуже швидко і великими порціями; 7 Неправильно готую їжу; 8 Вживаю мало овочів і фруктів; 9 Полюбляю чіпси, сухарики;

VI. Підсумок заняття

Бережіть здоров’я, зміцнюйте і примножуйте його. І пам’ятайте, що здоров’я — найцінніший скарб, і від вас залежить, чи зумієте ви зберегти його на довгі роки.



Тема. Продукти харчування наші друзі і вороги

Другие сочинения по теме:

  1. Джордж і Ленни — друзі-роботяги з повісті «Про мишей і людей» Джордж — розумна й обережна людина, його друг Ленни — розумово відсталий, але дуже сильний хлопець Джерело: повість «Про мишей...
  2. Наші автобіографії Спогад живуть у нас. Спогади сховані в нас. Спогади є нашим минулим, тим, що залишилося від минулих подій, почуттів, думок....
  3. Звуко-буквений аналіз слів. Складання розповіді на тему «Наші літні канікули». Вимова й правопис слова виразно Мета: удосконалювати вміння аналізувати звуко-буквений склад слів; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати вміння складати розповіді за малюнками; виховувати в учнів...
  4. Наші традиції У дошкільному закладі №66 проходить багато цікавих заходів та свят. Сформовані свої традиції. Познайомтесь з ними. 1 ВЕРЕСНЯ Зустріч із...
  5. Олександр Олесь «Україна в старовину», «Наші предки — слов’яни» Мета : Розкрити зміст поезій Олександра Олеся «Україна в ста — Ровину», «Наші предки — слов’яни»; ознайомити з його поетичним...
  6. Брати наші менші У багатьох із нас удома живуть собака, кіт, папуга, рибки чи якісь екзотичні тварини. Ці створіння стають членами наших родин,...
  7. 8 клас. «надія ж неможлива без добра…» вірш «не замикали наші предки хат…» із книги «добриня» (1990 р.) Під час вивчення поезії С. Реп’яха «Не замикали наші предки хат…» нас цікавитимуть так звані фонові знання, а передусім —...
  8. Стрижнева тема творчості А. И. Солженицина — протистояння людини силі зла В оповіданні «Матренин двір» автор зобразив народний характер, що зумів зберегти себе в страшній смуті XX століття. «Є такі природжені...
  9. Тема загибелі «дворянських гнізд» у п’єсі А. П. Чехова «Вишневий сад» У п’єсі «Вишневий сад» А. П. Чехов піднімає найважливішу соціальну тему рубежу 19-20-х століть — тему загибелі «дворянських гнізд». У...
  10. Тема рабства в романі «Обломів» Твір по літературі: Тема рабства в романі Обломів Роман «Обломів» був створений напередодні селянської реформи, в 1859 році. Головна ідея...
  11. Тема поета й поезії у творчості Пастернаку Міркуючи Про природу поетичної творчості, В. Пастернак писав: «Сучасні плини уявили, що мистецтво — як фонтан, тоді як воно губка....
  12. Тема любові й прощення в романі «Майстер і маргарита» Твір по літературі: Тема любові й прощення в романі «Майстер і маргарита» У тумані ранковому невірними кроками Я йшов до...
  13. Тема Батьківщини у творчості Панаса Фета У його віршах, незмінно доконаних стилістично, часто проявляється прагнення осягнути простір і час. Тема Батьківщини також займає важливе місце в...
  14. Тема дружби в лірику А. С. Пушкіна Вірша 1823-1836 Пушкіна А. З Тема дружби в лірику А. С. Пушкіна Олександр Сергійович Пушкін написав безліч віршів на тему дружби. Безсумнівно, ця тема відігравала...
  15. Тема любові у творчості Куприна Любов… Цим почуттям пронизана вся творчість А. И. Куприна. Воно звучить вавсем: в описі природи, у його відношенні до своїх...
  16. Твір на вільну з літератури: Роль автомобіля у нашему житті У кожному місті та у кожному селі ми бачимо на вулицях автомобілі. Це вантажівки та легкові автомобілі, маленькі та великі....
  17. Тема твору: Мої міркування про дружбу й любов. І варіант Шкільний твір з зарубіжної літератури по романі М. О. Булгакова «Майстер і Маргарита». З тим, що я хочу сказати про...
  18. Тема честі людського достоїнства добутках Шолохова Наприкінці 56р. М. А. Шолохов опублікував своє оповідання Доля людини. Це оповідання про просту людину на великій війні, що ціною...
  19. Тема урока. довкілля тварин. Як тварини добувають корм Мета: Формувати поняття Довкілля тварин, необхідні умови для життя рослиноїдних, хижих і всеїдних тварин; Уявлення про ознаки пристосування тварин до...
  20. Тема. Урок розвитку зв’язного мовлення. Творча робота над спільнокореневими словами Мета: розширити уявлення учнів про спільнокореневі слова; вчити практично їх визначати, знаходити в них спільну частину — корінь; формувати мовне...
« Сцена столкновения сыщика с Родионом Жуковым в повести «Белеет парус одинокий»
Краткое изложение Веер леди Уиндермир »



  • Новые сочинения:

    • Урок розвитку усного зв’язного мовлення. 5 клас
    • Сочинение Творческий путь писателя — Александр Иванович Куприн
    • Сочинение на тему Все профессии Важны
    • Обрыв краткое содержание
    • Літературна творчість Лермонтова в період юності
    • О стихотворении Николая Заболоцкого «Журавли»
    • В. Быков «Сотников»
    • Сочинение по повести Куприна «Олеся»
    • А я вам говорю, что нет
    • Сочинение на тему Мой любимый фильм
Обратная связь | Карта сайта


© 2009-2019 | Экзаменационные сочинения