Тема. розвиток зв’язного мовлення. Твір про природу
Мета: викликати в учнів інтерес до читання книг про природу, до теми стосунків людини і природи; розвивати зв’язне мовлення учнів, образне мислення, вміння викладати власні думки та обгрунтовувати їх; виховувати любов до природи та бережливе до неї ставлення. Обладнання: фотовиставка домашніх улюбленців, різних квітів, рослин, відеоматеріали. теорія літератури: описи різних видів — пейзаж, портрет, опис тварини, рослини; розповідь роздум, опис.
ХІД УРОКУ
I. Оголошення теми й мети уроку.
Мотивація навчальної діяльності школярів
II. Основний зміст роботи
1. інструктаж до написання твору про природу на основі
Прочитаних художніх книг та власних спостережень.
— Обравши тему («героя», об’єкт, предмет твору), визначте тип мовлення, який ви використаєте. Якщо писатимете про свого домашнього улюбленця, можна розповісти про його породу, звички, поведінку, цікаві випадки, які з ним траплялися (з тих, про які ви читали чи які спостерігали); обов’язково слід включити опис зовнішнього вигляду тварини. Закінчити твір можна роздумами й висновками про те, для чого людині потрібні домашні тварини (кішки, собаки, рибки, морські свинки, хом’яки, папуги, канарки) чи кімнатні рослини.
Коли описуватимете рослини, можна згадати легенди, повір’я, пов’язані з ними (наприклад, звідки виникла назва або легенда, скажімо, про цвіт папороті).
Обсяг твору — приблизно 3/4 сторінки. Твір складається з трьох частин — вступу, основної частини й висновку. Оформляється охайно й грамотно.
2. написання твору на чернетці, перевірка його учнем (можна зачитати 2-3 твори й прокоментувати)
3. оформлення роботи в чистовому варіанті
III. Домашнє завдання
Підготуватися до тематичного оцінювання.
IV. Підсумок уроку
Тема. розвиток зв’язного мовлення. Твір про природу