Тема. Закріплення вивченого про тверді та м’які приголосні звуки
Звуко-буквений аналіз слів. Складання усної розповіді за малюнком та опорними словами Мета: закріпити вивчене про тверді та м’які приголосні; формувати правильне уявлення про звуко-буквений склад слова; удосконалювати вміння проводити звуко-буквений аналіз слова; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати повагу до хліборобської праці. ХІД УРОКУ I.
Організаційний
Момент
II.
Актуалізація
Опорних
Знань
Та
Мотивація
Навчання
1. Перевірка домашнього завдання (вправа 218) — Прочитайте вірш напам’ять. — Вимовте кожен приголосний звук у виділених словах. — Які різні звуки в цих словах позначає буква Лі — Яка буква вказує на м’якість приголосного звука [я9] У слові Полю? 2. Хвилинка чистопису Іж тю лі земля — Доберіть слова з цими буквосполученнями.
(Ніж, пиріжок, тюлень, тюльпан, літо, політ) — Складіть їх звукові моделі. (=0_;_0 = 0_0_;-0_0=;=0 = _0_;=0″0;_0 = 0_) III
Повідомлення
Теми
Й
Мети
Уроку
— На сьогоднішньому уроці ми пригадаємо й закріпимо ті знання та вміння, яких набули раніше, вивчаючи звуко-буквений склад слів. Також складатимемо усну розповідь за малюнком та опорними словами. IV
.
Робота
Над
Вивченням
Нового
Матеріалу
1.
Колективна робота (вправа 219)
— Прочитайте текст за особами. — Як ви розумієте слова дідуся?
— Запишіть короткі відповіді на кожне запитання. 1) Чим орють землю?
2) Чим сіють зерно? 3) Чим збирають урожай? — Вимовте приголосні звуки виділеному слові. Якими буквами по значено м’якість приголосних звуків? 2.
Робота над загадкою (вправа 220)
— Прочитайте загадку і знайдіть у ній відгадку. — Розглянете плуги на малюнку на с.
93. Вимовте кожен звук і складіть звукову модель слова, ([п], [л], [у]
) 3.
Фізкультхвилинка
4.
Творча робота (вправа 221)
— Розгляньте малюнок і прочитайте вірш. — У яких словах вірша буква Я Позначає голосний звук [а] і м’якість попереднього приголосного? — Усно складіть коротку розповідь за малюнком, використовуючи слова з вірша й такі вирази: Добре пригріває, парує земля, виїхали в поле, орють лани, урожай пшениці. V
.
Закріплення
Вивченого
Матеріалу
1. Робота з прислів’ями (вправа 222) — Складіть прислів’я з поданих частин. — Як ви розумієте перше прислів’я?
— Які ще прислів’я про працю ви знаєте? — Запишіть складені прислів’я. {Весняний день рік годує. Посієм вчасно — Вродить рясно. Посій упору — будеш мати зерна гору.) — Складіть звукову модель слова Рясно. (= О_______ О) 2. Письмо по пам’яті (з дошки) Зимою сонце крізь плач сміється. Синиця пищить — Зиму віщує. Плаче жовтень холодними сльозами. Осінь усьому рахунок веде. — Прочитайте прислів’я і запам’ятайте їх. — Запишіть по пам’яті.
Підкресліть літери, що позначають м’якість приголосних звуків. — Складіть звукові моделі слів Крізь7 синиця. (_ — О =; _ О _ О — О) VI.
Підсумок
Уроку
— Якими літерами позначають м’якість приголосних звуків на письмі? — Наведіть приклади слів з позначенням м’якості приголосних літерою і.
— Наведіть приклади слів, у яких звук [а] позначається літерами А, я. — Чому так буває? VII.
Домашнє
Завдання Вправа
223.
Тема. Закріплення вивченого про тверді та м’які приголосні звуки