УРОК № 7
Тема. Керування виконавцями.
Мета: Ознайомити з поняттям «виконавець»; навчити записувати команди для виконавців за допомогою мови стрілок; розвивати в учнів увагу, логічне та образне мислення; закріпити поняття і вміння учнів орієнтуватися у напрямках «угору», «униз», «праворуч», «ліворуч»; виховувати дбайливе користування клавіатурою.
Обладнання: Плакати для виконання усних завдань; комп’ютерна програма «Скарбниця знань».
Вимоги до учнів : уміти орієнтуватися в напрямках «угору», «униз», «праворуч», «ліворуч»; виконувати дії, записані мовою стрілок; записувати дії для виконавців мовою стрілок; точно виконувати дії на вимогу вчителя; використовувати клавіші керування курсором і маніпулятор «миша» при роботі з програмами.
Хід уроку
Розминка .
Відгадайте загадки:
У кімнаті в кожному кутку сиділо по одному котові, і кожний із цих котів бачив ще трьох котів. Скільки котів сиділо в кімнаті? Настав грудень. У саду розцвіли три тюльпани, а через день — іще один. Скільки квітів розцвіло в саду?
II. Перевірка домашнього завдання .
III. Гра «Увага» .
Учитель протягом 3-5 с показує учням плакат із зображенням кружечків у трьох квадратах. Потім прибирає плакат і пропонує двом учням вийти до дошки і по пам’яті правильно розставити кружечки у квадратах. Учні в класі вирішують, хто намалював правильно.
Варіанти плакатів:
IV. Робота із зошитом .
Перед виконанням першого завдання слід нагадати, що відлік починається від тієї клітинки, перед якою розміщений виконавець. Хто в даному випадку є виконавцем? А на попередньому уроці хто виконував наші команди? А взагалі хто такий виконавець?
Виконавцем може бути людина або машина, яка вміє виконувати певні команди.
При роботі над завданням № 2 варто запропонувати учням підкреслювати кожну виконану дію.
V. Фізкультхвилинка .
Рости, рости, пшениця,
Присісти й піднятися на весь зріст.
Сонечка сестриця.
Потягнутись догори з піднятими руками.
Як посіємо зерно,
Нахилитися донизу і дістати руками підлогу.
Знов за парти сядемо.
Сісти на місця.
VI. Пояснення домашнього завдання .
VII. Робота з комп’ютерною програмою. Зупинка «Увага» ) .
Перед виконанням завдання треба пояснити правила роботи, виконати пробне завдання . Звернути увагу учнів на можливі режими роботи «Олівця» і на можливість перемикання цих режимів .
Приклад завдання:
Режим «ПЕРЕМІСТИТИ»: праворуч — 2 клітинки; униз — 3;
Режим «МАЛЮВАТИ»: праворуч — 1; угору — 1; праворуч — 2; униз — 2;
Ліворуч — 2; угору — 1; униз — 1; праворуч — 2; униз — 3; праворуч — 2;
Униз — 2; ліворуч — 1; праворуч — 1; угору — 2;
Праворуч — 2; угору — 2;
Ліворуч — 4 клітинки.
Відповідь:
VIII. Релаксація .
IX. Підсумок уроку .
УРОК № 7