• Главная
  • Рубрики
  • Все сочинения
Экзаменационные сочинения > Сочинения по литературе > Відкритий урок читання

 

Відкритий урок читання

Комунальний заклад

» Нікопольська спеціалізована школа I — III ступенів №5″

Конспект уроку читання

2 клас

» Скринька українських казок.

Лисичка Сестричка»

Вчитель: Грищенко В. П

2013-2014 н. р.

Тема уроку :

Скринька українських

Народних казок.

Лисичка — сестричка.

Мета: — Учити учнів свідомо і виразно читати

Казки;

— Розвивати вміння виділяти в тексті

Дійових осіб, давати їм

Характеристику;

— Оцінювати вчинки героїв;

— Виховувати чесність, порядність.

Обладнання: таблиці, ілюстрації, аудіо запис казки.

Хід уроку

1. Організація класу.

2. Мовленнєва розминка.

1) Робота над скоромовкою

Бук бундючивсь перед дубом,

Тряс над дубом бурим чубом,

Дуб пригнув до чуба бука —

Буде букові наука.

2) Гра » Додай літеру»

Слова спокійно жили в книжці,

В яку вдалось пробратись мишці.

Вона початки відкусила,

У себе в нірці схоронила.

исичка, урочка, ачечка, ір’ячко, востик.

3) Робота над чистомовкою

Че-Че-че, че-че-че — бабуся калачі пече,

Ча-ча-ча, ча-ча-ча — дай, бабусю, калача.

Чі-чі-чі, чі-чі-чі — їж, будь ласка, калачі.

4) Гра » Перестав усе, як потрібно»

Засобакали гавки,

Закицькали нявки,

Зажабали кваки,

Закачкали кряки,

Закізкали меки,

Забаранили беки

За зірки сховалось небо,

Перестав усе як треба.

3. Перевірка домашнього завдання

1) Бесіда за змістом казки.

— З якою українською казкою ви познайомились на минулому уроці?

— Чого вчить ця казка?

— Хто її головний герой?

— Яким ви уявляли горобця на початку казки, а яким — наприкінці?

— Чому змінилась ваша думка?

— Хто йому допоміг вмовити билину?

— Які слова в казці повторюються?

2) Робота в парі. Гра » Обличчям до обличчя»

Діти повертаються обличчям одне до одного і по черзі переказують казку.

4. Мотивація навчальної діяльності.

1) Повідомлення теми і мети уроку.

Упізнайте казкового героя!

Хвіст рудий, а кінчик білий,

Я рибалка дуже вміла.

Свіжу рибу так люблю,

Що хвостом її ловлю.

Лисичка — сестричка — це одна з найулюбленіших героїнь українських народних казок. Про неї складено багато дитячих пісень і казок. Про лисичку люблять писати поети.

Послухайте вірш.

Лисиця.

Хто у нас така гарненька,

Білогруда та руденька?

Миші, зайці, не баріться

Бо вполює вас ЛИСИЦЯ

Вчора зайців не знайшла-

Підкралася до села…

…Щось не чуть » ку-ка-рі-ку!»

У бабусі в курнику…

Продовжте речення. ЛИСИЦЯ — руда,… Сьогодні ми почнемо читати українську народну казку » Лисичка — Сестричка»

Фізкультхвилинка

5. Сприймання і усвідомлення нового матеріалу

1) Слухання казки

— Хто головний герой казки?

2) Словникова робота

Украла близько

Біжить низенько

Вклонилася нишком

Вмилася біленько

Переночую раненько

Читання слів «луною» за вчителем. На які питання відповідають слова першого стовпчика? другого?

3) Вправа » День — ніч»

— Що вдалося вкрасти Лисичці?

— Куди лисичка попросилася переночувати?

4) Читання казки учнями » ланцюжком»

— Як себе поводила лисичка себе вранці?

5) Аналіз змісту казки з елементами вибіркового читання.

— Куди лисичка попросилася переночувати?

— Як вона вмовляла господарів?

— Які слова добирала?

— Що зробила лисичка вночі?

— Кого вона звинуватила в зникненні курочки?

— Що почала вимагати у хазяїна?

6) Читання казки в особах

7) Ознайомлення учнів з художнім прийомом » повтор»

— Далі, як і в попередніх казках, усе повторюється. Такий художній прийом називають повтором. Продовжте розповідь за малюнками, уміщеними на першому форзаці підручника.

8) Розповідання учнями продовження казки за малюнками, уміщеними на першому форзаці підручнику

9.) Складання характеристики Лисички.

Робота в групах.

Із поданих слів вибрати більш влучні, які характеризують головну героїню

Та господарів.

Підібрані слова розмістити на дошці і пояснити чому саме ви зробили такий вибір.

Доведіть свою думку цитатами з підручника.

6. Підсумок уроку.

— З якою казкою ознайомилися на сьогоднішньому уроці?

— Хто є її головною героїнею?

7. Домашнє завдання.

— Переказувати першу пригоду лисички та розповідати казку за малюнками уміщеними на першому форзаці підручниКА



Відкритий урок читання

Другие сочинения по теме:

  1. Відкритий урок по оповіданню А. П. Чехова » Хамелеон» Тема уроку: Стильові особливості оповідання А. П. Чехова » Хамелеон» Мети уроку: 1) на прикладі оповідання А. П. Чехова »...
  2. Урок позакласного читання. Новели О. Генрі Мета : розширити коло читання учнів, познайомити з гуманістичними творами про життя звичайних людей; навчити уважно ставитись до людини; вдосконалювати...
  3. Виразне читання напам’ять віршів поетів «срібної доби» Мета: допомогти учням глибше усвідомити ідейно-художній зміст віршів російських поетів; розвивати навички виразного, вдумливого читання поезії на па м’ять, обгрунтовування...
  4. Спорідненість Українських Казок З Казками Народів Світу Мета : показати учням спорідненість українських казок з казками на — Родів світу; розкрити прагнення всіх народів світу до перемоги...
  5. Бесіда позакласного читання. Аналіз Казок Василя Королева-Старого «Нечиста Сила», «Мавка Вербинка» Мета : розглянути зміст казок «Нечиста сила», «Мавка Вербинка»; вчити учнів вмотивовувати свою думку, робити висновки, узагальнення; розвивати навички виразного...
  6. Бернс. «чесна бідність». Виразне читання напам’ять Мета: через виразне читання допомогти учням усвідомити ідейно-художню цінність твору; розвивати пам’ять учнів, творчу уяву, ораторські здібності, вміння відстоювати свою...
  7. Басьо. Виразне читання хоку напам’ять Мета: за допомогою засобів виразного читання сприяти усвідомленню учнями глибинного змісту та художньої довершеності японських віршів; розвивати творчу уяву, навички...
  8. Ш. Перро як основоположник європейської казки. Збірка «Казки моєї матінки Гуски…» Мета: допомогти учням глибше засвоїти поняття про літературну казку; ознайомити з життям і творчістю основоположника європейської літературної казки Шарля Перро;...
  9. Урок розвитку зв’ язного мовлення. Побудова діалогів на задану тему Мета : розвивати вміння складати діалог на задану тему, використовуючи форми мовленнєвого етикету (ввічливі слова, форми звертання), дотримуючись правил спілкування...
  10. Тема: Формування вмінь висловлювати думки щодо прочитаних творів дитячої художньої літератури Мета: 1. Формувати в учнів уміння розповідати про події з власного життя, висловлювати власні думки, переконувати під час побудови письмових...
  11. Позакласне читання. твір Антона Павловича Чехова «Вишневий сад» Мета: допомогти учням з’ясувати зміст, ідейно-художні особливості самостійно прочитаного твору; усвідомити особливості чеховських п’єс; розвивати навички самостійного читання, аналізу драматичних...
  12. Читання прикладів на множення. Назви чисел при множенні. Задачі на множення Мета : ознайомити учнів з назвами чисел при множенні, вправляти ;» . читанні прикладів на множення; формувати уявлення про можливість...
  13. Бесіда з позакласного читання за твором а. П. Чехова «Вишневий сад» Мета: допомогти учням з’ясувати зміст, ідейно-художні особливості самостійно прочитаного твору; усвідомити значення п’єс Чехова; розвивати навички самостійного читання, аналізу драматичних...
  14. Тема урока. Урок чемності Мета: Розкрити зміст етикету, доцільності його дотримання; ознайомити з правилами культури поведінки за столом, формувати етичні звички; засвоїти словничок привітних...
  15. Урок Грунт. Як дбати про землю Мета: Дати учням уявлення про грунт як верхній пухкий шар землі, на якому зростають рослини; застосовуючи методи дослідницької діяльності, переконати...
  16. Урок. тварини Мета: Сприяти створенню теоретичної бази для інтелектуального розвитку молодших школярів; розширити та уточнити знання учнів про різноманітність тварин, умови їх...
  17. Позакласне читання. Мушкетик. «Селена» Мета: розширити читацький кругозір школярів; ознайомити Їх із життєвим та творчим шляхом Ю. Мушкетика; проаналізувати його твір «Селена», зосереджуючи увагу...
  18. Боротьба добра зі злом — головний конфлікт народної казки Мета: допомогти учням усвідомити головний конфлікт народної казки; ознайомити з роботою відомих збирачів народної творчості, зокрема німецької; розвивати навички виділення...
  19. Урок. Свята моєї родини. дозвілля родини Мета: Ознайомити учнів із назвами свят: Днем Святого Миколая, Нового року, Різдва Христового, Паски, Масниці; обговорити з учнями, чим можна...
  20. Лисичка і журавель Франко Иван Яковлевич Лисичка з Журавлем дуже заприятелювали. От Лисичка і кличе Журавля до себе в гості: — Приходь, Журавлику!...
« Спор о финале
Готовясь к урокам по лирике в 5-м классе »



  • Новые сочинения:

    • Урок розвитку усного зв’язного мовлення. 5 клас
    • Сочинение Творческий путь писателя — Александр Иванович Куприн
    • Сочинение на тему Все профессии Важны
    • Обрыв краткое содержание
    • Літературна творчість Лермонтова в період юності
    • О стихотворении Николая Заболоцкого «Журавли»
    • В. Быков «Сотников»
    • Сочинение по повести Куприна «Олеся»
    • А я вам говорю, что нет
    • Сочинение на тему Мой любимый фильм
Обратная связь | Карта сайта


© 2009-2019 | Экзаменационные сочинения