• Главная
  • Рубрики
  • Все сочинения
Экзаменационные сочинения > Тематические сочинения > Захід з вивчення правил дорожнього руху «Дотримуйся правил дорожнього руху»

 

Захід з вивчення правил дорожнього руху «Дотримуйся правил дорожнього руху»

Тема. «Дотримуйся правил дорожнього руху»

Мета. Вивчати з учнями правила вуличного руху, дорожні знаки, які цими правилами керують, вчити розрізняти дозволяючи та запобігаючи знаки. Вчити учнів правильно реагувати на сигнали світлофора та їх рип значення, розуміти жести регулювальника. Застерігати дітей від пустощів на дорогах, про лихацтва і вдавану сміливість, які призводять до трагедії.

Виховувати у дітей дисциплінованість, попереджувати нещасні випадки на дорогах, бажання бути уважними, спостережливими, обережними на вулицях і дорогах.

Обладнання. Буратіно, Світлофор, юний автоінспектор, Лікар Айболить, дорожні знаки , мультимедійна презентація, іграшковий транспорт, сигнальні картки.

Хід заняття

1 ведуча. Діти, ми з вами мешкаємо у чудовому місті з широкими і вузькими вулицями. Ними рухається багато легковиків та вантажних автомобілів, автобусів, маршрутних таксі.

2 ведуча. Їм ніхто не заважає, тому що існують чіткі, суворі правила для водіїв і пішоходів. І ми повинні їх знати. Перейти з однієї вулиці на іншу не просто. Тому потрібно вивчати правила дорожнього руху і суворо їх дотримуватись.

Вчитель. — Хто на занятті сьогодні буде активним і дасть найбільше правильних відповідей отримає медаль «Знавець правил вуличного руху»

(Створюється вуличний гомін, лунають автомобільні сигнали, десь лунає міліцейський свисток. Чути голос: «Це я тобі свиснув! Ходи-но сюди хлопчику!»

Буратіно :Я не хлопчик, я Буратіно!

Інспектор :Тим більше, ти вже дорослий, а не вмієш дорогу переходити.

Буратіно :Велике місто — просто горе…

Я розгубився :»Ой! » і «Ай!»

Не знаю знаків світлофора,

Ледь не потрапив під трамвай

Авто, тролейбуси, трамваї

Туди — сюди правно снують.

Я впав у розпач і не знаю :

То де ж дорогу перетнуть?

Інспектор. Наші молодші школярі вже знайомі з правилами дорожнього руху. Вони тобі Буратіно допоможуть, повідомлять, як поводитись на вулицях міста.

А допоможе їм мій помічники — Світлофор.

Світлофор. Що це стоїть на вулиці,

Високе та триоке?

Червоно, жовто, зелено

Моргає у всі боки?

Це світлофор, наш добрий друг,

Він про безпеку дбає.

Погляне пильно навкруги:

Пускає чи спиняє.

Слухай, друже, знак дорожній,

Ставиться не так собі.

Як подружиться з ним кожний,

Допоможе він тобі.

Щоб не трапилося всяке.

1 ведуча. Коли до школи поспішаєш

І часу зовсім вже не маєш,

Не біжи, а зупинись,

Шлях уважно роздивись.

Регулювальник показує червоний сигнал світлофора.

Світлофор. Червоне світло — зупинись,

І на всі боки подивися.

Регулювальник показує жовтий сигнал світлофора.

Світлофор. Жовте світло всіх попереджає,

До уваги діток закликає.

Регулювальник показує зелений сигнал світлофора.

Світлофор. Зелене світло — шлях відкрито.

Дорогу переходьте, діти.

1 ведуча. Тут на шляху завжди чергує

Умілий, спритний постовий.

Відразу всіми він керує,

Хто перед ним на мостовій.

Ніхто у світі так не може:

Одним лиш помахом руки

Перепинити перехожих

І пропустить легковики.

Автоінспектор. Зачекайте — но подружки!

Оченята де? Де вушка?

Щоб перетнути вулицю,

На розі зупиніться,

І перш за все уважно

На світлофор дивіться.

Ведуча. Щоб дівчатка краще вивчили сигнали світлофора, пограємо у гру.

Гра «Сигнали світлофора»

Учні стоять у шерензі обличчям до світлофора. На зелений сигнал — крок уперед, жовтий — стоять, на червоний — крок назад. Хто помилився, вибуває з гри.

Ведуча. Дівчатка, ви запам’ятали сигнали?

Вправа для очей

Щоб бути уважними на дорозі, виконаємо вправу. Хто перший знайде і прочитає три назви кольорів світлофора.

2 ведуча. Щоб не трапилось біди,

Пам’ятай, мій друже :

Ці забави на дорозі

Небезпечні дуже.

Буратіно. Мій дзвінкий, веселий м’яч,

Ти куди несешся вскач?

Я у нашому двобої

Ну, не встигну за тобою.

Автоінспектор. Буратіно, стій, не вибігай,

В м’яч на дорозі ти не грай.

Забави тут є недоречні,

Це місце досить небезпечне.

1 ведуча. Щоб не трапилося всяке

Шанувати треба знаки.

Вчитель. Коли людина вчиться читати, то їй показують букви. З букв складаються слова.

Зі слів — речення. У дорожньої мови теж є букви — знаки. Та їх не потрібно складати в слова.

Один знак, одна дорожня буква означає цілу фразу — дорожній сигнал.

Ці сигнали — кружечки, трикутники, прямокутники, квадрати. Голубі, жовті з червоною окантовкою.

І не випадково вони такої форми і кольору.

Одну групу розмістили на трикутниках з червоною окантовкою. «Обережно!» — попереджають вони і називають їх — попереджувальними.

Другу групу розмістили в крузі з червоним обрамленням. Ці знаки називають — забороняючі.

І ще одна група знаків — голубі прямокутники з малюнками. Це — вказівні знаки.

А для чого існують знаки?

Гра «Хто уважніший». Назвати правильно групу знаків. За правильну відповідь — фішка.

Інспектор До Буратіно .

Є майданчик біля дому —

Гратись весело на ньому.

Тут, спокійно, безперечно,

На дорозі ж небезпечно.

Фізхвилинка. «Три світла світлофора»

Пригоди Буратіно на вулиці.

Сцена 1 .

Хлопчик їде великою іграшковою машиною по вулиці. Буратіно біжить за машиною і чіпляється за неї, тут же падає.

Шофер. Куди ж ти чіпляєшся?

Буратіно. А я хочу кататися.

Шофер. Ти бачиш, що могло б статися?

Буратіно. Та я тільки коліна забив.

Вчитель. Яку помилку зробив Буратіно?

Діти. Не можна чіплятися до машини, щоб покататися. Це дуже небезпечно!

Сцена 2.

Буратіно катається на велосипеді посеред вулиці і скрізь чути гудки.

Шофер. Ти чого їздиш по вулиці і не дивишся по сторонах?

Буратіно. Де хочу там і катаюся.

Вчитель. Яку помилку робить Буратіно?

Діти. На велосипедах можна кататися тільки в дозволених місцях, де не їздять машини. А по вулиці дозволяється їздити на велосипеді тільки після 14 років.

Сцена 3.

Вчитель. Зустрілися Буратіно і дівчинка.

Буратіно. Дівчинко, куди бігти, щоб потрапити в цирк?

Дівчинка. Спочатку по зебрі перейти вулицю на зелене світло, потім… . Та ти ж не почув!

Буратіно. Я дуже поспішаю. Ніколи мені слухати!

Я побіжу навскіс, так швидше буде.

Буратіно побіг і тут потрапив під колеса. Він падає. Підбігають санітари і виносять його.

Дівчинка. Яке лихо. Буратіно потрапив у біду.

Вчитель. Чому Буратіно потрапив у лікарню? Яку помилку він зробив?.

Діти. Буратіно пішов навскіс, через перехрестя.

Вчитель. А ось і Буратіно. Сідай і слухай. .

Презентація ПДР

Завдання для Буратіно. Як перейти від дому до цирку?

Буратіно показує

Вчитель. Буратіно запам’ятай не можна переходити перехрестя навскіс.

Відео нашого мікрорайону

Вчитель. Діти, хто з вас живе на 4, 5 Зарічному?

Покажіть, як ви йдете до школи.

Презентація — план

Вікторина. .

1. З якої сторони потрібно обходити машину? Зліва.

2. Який сигнал світлофора дозволяє перехід?

3. Які машини можуть їхати без сигналу?

4. Де повинні ходити пішоходи якщо немає тротуарів?

5. Як потрібно обходити трамвай?

6. Де потрібно переходити дорогу?

7. Які є види дорожніх знаків?

Підсумок заняття.

Що ми вивчали протягом веселої години? Що вам найбільше сподобалось?

Вручення медалей «Знавець правил вуличного руху».

Виступ інспектора ДАІ.



Захід з вивчення правил дорожнього руху «Дотримуйся правил дорожнього руху»

Другие сочинения по теме:

  1. Методична розробка уроку з безпеки дорожнього руху у 8 класі 12 листопада 2012 року в готелі «Національний» розпочав роботу Всеукраїнський форум «Національна система безпеки дорожнього руху. Шляхи реформування», яким відкрився...
  2. Вікторина з правил безпеки на дорозі «Веселий пішохід» Вікторина З правил безпеки на дорозі «Веселий пішохід» Мета: З допомогою гри повторити правила дорожнього руху, закріпити знання учнів з...
  3. Бесіда про правила дорожнього руху Це повинні знати всі діти Бесіда про правила дорожнього руху Мета: розширити поняття дітей про правила безпечної поведінки на вулицях...
  4. Молоде покоління за безпеку руху Виховна година «Молоде покоління за безпеку руху» Мета: Повторити правила пішоходів, закріпити знання учнів про правила дорожнього руху, дорожні знаки...
  5. Урок-тренінг з основ здоров*я Тема: «Безпека пішоходів» Урок-тренінг для 2 класу Тема: Безпека пішоходів Мета : Ознайомити учнів з безпечними місцями переходу вулиці, їх облаштуваннями ; з...
  6. Безпека руху велосипедиста Мета: розширити поняття про поведінку під час їзди на велосипеді. Розвивати навички поведінки на дорозі. Виховувати увагу, вміння поводитися серед...
  7. АЗБУКУ МІСТА ЗАВЧИ ДО ЛАДУ, ЩОБ НЕ ПОТРАПИТИ РАПТОМ В БІДУ Азбуку міста завчи до ладу, Щоб не потрапити раптом в біду Мета: Запобігти дорожньо-транспортному травматизму дітей, повторити основні ПДР. Розвивати...
  8. Позакласний захід » Вогонь жартів не знає» М Тема: » Вогонь жартів не знає» Мета: Ознайомити учнів із значенням вогню в житті людини;причинами виникнення пожеж, правилами протипожежної...
  9. Увага діти на дорозі Шановні батьки! Головна роль у безпеці малюка на дорозі приділяється вмінню переходити вулицю. Проїжджа частина й тротуар є найнебезпечнішими для...
  10. Методика використання комп’ютерної техніки під час вивчення математики у початковій школі Методика використання комп’ютерної техніки під час вивчення математики у початковій школіВикористання комп’ютера під час вивчення нового матеріалуДля вивчення предметів шкільного...
  11. Народознавчий захід,,Прийди, весно, прийди, красна’&;;;;;;#039 Прийди, весно, прийди, красна. Мета: {C}- Виховувати повагу і любов до української культури, пошану до звичаїв і традицій українського народу....
  12. До питання вивчення енергетики в школі До питання вивчення енергетики в школі Небога А. О., Трифонова О. М. Актуальність проблеми. За час існування нашої цивілізації багато...
  13. Позакласний захід до тижня Цивільної оборони ПЕРШИЙ ЕТАП Пожежна естафета Ведучий знайомить команди з правилами естафети. Команди будуть позмагатися у швидкості і силі: біг на довжину...
  14. Вивчення теми «Прикметник» у 10 класі Прикметник Самостійна частина мови Який? чий? Ознака предмету змінюється узгоджується синтаксична роль З іменником означення Рід число відмінок присудок Підмет...
  15. Виховний захід на тему: «Здорова дитина — здорова нація «Перлина натхнення» Виховний захід на тему: «Здорова дитина — Здорова нація « Підготувала: Аверіна І. В., вчитель початкових класів Дем’янівської...
  16. Специфіка вивчення біографії письменника в старших класах Вивчаючи життєвий і творчий шлях письменника в старших класах, необхідно враховувати знання, придбані учнями раніше, органічно вводити їх у новий...
  17. Краткое содержание «Правил долголетия» Бюттнера На Земле есть минимум пять регионов, жители которых отличаются завидным долголетием, здоровьем и жизнелюбием. Дэн Бюттнер в рамках проекта National...
  18. ДЕСЯТЬ ПРАВИЛ ДЛЯ БАТЬКІВ Ці правила були прийняті у Міжнародний рік дитини. Вони містять педагогічні настанови Песталоцці, Фребеля, Черні, сучасний педагогічний досвід. 1. Любіть...
  19. 11 правил Билла Гейтса Билл Гейтс, выступая перед старшеклассниками, назвал 11 правил, которые подростки, по его мнению, никогда не узнали бы в стенах школы:...
  20. Методичні рекомендації щодо вивчення розділу «Регіони та країни світу» 10 клас Цей розділ географії насичений різноманітною інформацією як про регіони, так і про країни, тому від учителя вимагається виділити найголовніше, доступно...
« Какова роль образа Сатина в пьесе М. Горького «На дне»?
«Собачье сердце» М. Булгакова — повесть-предупреждение »



  • Новые сочинения:

    • Урок розвитку усного зв’язного мовлення. 5 клас
    • Сочинение Творческий путь писателя — Александр Иванович Куприн
    • Сочинение на тему Все профессии Важны
    • Обрыв краткое содержание
    • Літературна творчість Лермонтова в період юності
    • О стихотворении Николая Заболоцкого «Журавли»
    • В. Быков «Сотников»
    • Сочинение по повести Куприна «Олеся»
    • А я вам говорю, что нет
    • Сочинение на тему Мой любимый фильм
Обратная связь | Карта сайта


© 2009-2019 | Экзаменационные сочинения