Мета: удосконалювати вміння аналізувати звуко-буквений склад слів; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати вміння складати розповіді за малюнками; виховувати в учнів культуру слухача й співрозмовника. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. Актуалізація опорних знань і мотивація навчання 1.
Перевірка домашнього завдання (вправа 8) — Прочитайте пари слів, що утворилися. Назвіть літери, якими вони відрізняються. — Які речення ви склали? Прочитайте.
— Що ви знаєте про звуки? — Чим вони позначаються на письмі?
2. Хвилинка чистопису Те ле ня олівець — Доберіть слова з даними буквосполученнями. {Теля, лелека, ягня, соняшник) — Усно складіть речення з одним зі слів за вибором.
НІ. Повідомлення теми й мети уроку — Сьогодні на уроці ми будемо вдосконалювати вміння аналізувати Звуко-буквений склад слів, складатимемо розповідь про свої літні кані Кули. IV. Повторення та закріплення вивченого матеріалу 1. Колективна робота (вправа 9) — Прочитайте букви алфавіту, назви яких закінчуються на — є. Про-довжте ряд: «бе», «ве», «че», … — Запишіть на вибір три букви і скажіть, які звуки вони позначають на письмі.
2. Робота з казкою (вправа 10) — Прочитайте виразно литовську народну казку. — Хто з тварин не назвав букви, а вимовив звук? — Як цей звук позначається на письмі? — Які звуки позначає буквосполучення дж? 3. Звуко-буквений аналіз слів (вправа 11) — Прочитайте слова.
Окремо вимовте у кожному з них останній звук. — Запишіть у три стовпчики слова, які закінчуються на голосний, твердий, м’який приголосний. — Складіть речення з виділеними словами. — Пригадайте, чим голосні звуки відрізняються від приголосних.
4. Фізкультхвилинка 5. Словникова робота — Прочитайте слово в рамці на с. 7. 11 — Що означає слово виразно? — Складіть звукову модель цього слова. — Поділіть слово виразно для переносу з рядка в рядок.
— Складіть правила заучування вірша напам’ять, використовуючи слово виразно. 1) Прочитай вірш виразно. 2) Розділи його на смислові частини. 3) Вивчи напам’ять кожну частину.
4) Розкажи виразно весь вірш. — Користуйтесь цими правилами, вивчаючи вірші напам’ять. 6. Розвиток зв’язного мовлення. «Наші літні канікули» (вправа 12) — Розгляньте малюнки та опишіть їх зміст. Дайте імена дітям. — Що робить дівчинка? — Чим зайняті хлопчики? — Що здивувало дівчаток? — Розкажіть, як ви провели канікули. Дайте відповіді на запитання. — Запишіть одне речення (за вибором). V. Підсумок уроку — Назвіть пари приголосних звуків за твердістю-м’якістю. — Які звуки на письмі позначає буквосполучення дз? — Чим голосні звуки відрізняються від приголосних? — Відгадайте загадку. Коли хочеш ти читати, То мене повинен знати. А коли мене не знаєш, То нічого не вгадаєш. (Абетка або азбука, алфавіт) — Складіть звукові моделі слів-відгадок. VI.