• Главная
  • Рубрики
  • Все сочинения
Экзаменационные сочинения > Готовые сочинения > Конспект уроку » Однорідні члени речення» 8 клас

 

Конспект уроку » Однорідні члени речення» 8 клас

8 клас Українська моваТема: . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Однорідні члени речення 24, 21 ,19, 15 10, 1, 26, 11, 22, 23, 24 10, 18, 1, 18,31 Урок захисту знаньМета: Узагальнити вміння й навички школярів знаходити однорідні члени речення в тексті, правильно розставляти розділові знаки в таких реченнях, правильно використовувати в усному і писемному мовленні, розвива — ти логічне мислення, увагу, пам’ять, орфографічну зіркість. Розвивати розумові здібності, вміння робити висновки. Мета: Виховувати в учнів почуття прекрасного до рід — ної мови, природи, рідного краю. Збагачувати словниковий запас слів. Виховувати повагу до загальнолюдських мораль них цінностей.

Обладнання: Підручники, зошити, листівки, картки різного при — значення, пейзажні картини, сигнальні картки для підсумку елементу уроку » Мікрофон», ігрові шаради. Тип уроку: Урок захисту знань. Узагальнення і повторення вивченого матеріалу про однорідні члени речення, вживання розділових знаків.

Хід уроку1.Організаційний момент уроку2.Слово вчителя: Нас завжди двоє або більше, Одному місця тут нема, Бо ми — одна сім’я. Ми рідні, не самотні, Між нами кома чи нема. Сполучники ми поважаєм, Із ними мирно ми живем, Та й з узагальнюючими словами, Завжди до згоди ми прийдем.

Тире й двокрапка — наші друзі При узагальнюючих словах. Свої закони маєм, їх кожен поважає, За дружбу й рівність виступає. Про яку тему йдеться мова?3.

Запис дати та теми уроку після дишифрування у зошити4. Вчитель: Отже, ми сьогодні будемо захищати свої знання, здобуті на попередніх уроках української мови. А для цього зараз пригадаємо і повторимо про що ж ми на них говорили.5.Фронтальна бесіда: — які члени речення називаються однорідними? — які члени речення можуть бути однорідними? — з якою інтонацією вимовляються однорідні члени речення? — за будовою однорідні члени речення бувають? — який зв’язок спостерігаємо між однорідними членами речення? — назвати види сполучників і їх перелічити — в при якій умові ставиться двокрапка і тире?6.

Переписати з дошки речення і пояснити вживання розділових знаків. Вечір гаптував небеса і золотом, і сріблом, і янтарем. Гнів і жаль, огонь і холод, несамовита радість і гірка туга охопили Петрове серце. — пояснити вживання коми і сполучника — якими членами речення виступають однорідні члени речення? На дошці прикріплене сонечко, до нього доповнюємо промінці — які члени речення можуть бути однорідними? — однорідні члени речення тут непоширені і поширені, інтонація — перелічувальна.7.

Увага! Рольова гра! Сисоєва Вікторія прочитає вірш Т. Шевченка » На панщині пшеницю жала». Завдання 1. Уважно прослухати і сказати як вона його прочитала Завдання 2. Якою частиною мови виступають всі сказані слова — однорідні члени речення? . Доповнюємо сонечко.8.

На парті у кожного з учнів є пейзажна картина. Скласти речення, щоб однорідними були присудки. Доповнюємо сонечко. Тепер у нас сонечко із 5 промінців : підмети, присудки, додатки, означення, обставини.9. Робота в групах.

На парті лежить конверт. Завдання 1. Скласти листівку, назвати, що ми побачили. Завдання 2. Скласти речення, щоб було там узагальнююче слово.10. Фізкультхвилинка. Гімнастика для очей.11.

Робота біля дошки. На картках речення, за якими треба скласти схеми. 1. О, О, О.2.

УС : О і О, О і О.3. УС : О, О, О — УС. Решта учнів редагує речення На полях, луках і садках лежить сніг.12.

На початку уроку ми говорили про зв’язки між однорідними членами речення. Прослухайте уважно речення і у зошити запишіть вид зв’язку, яким поєднані однорідні члени кожного речення На полях, луках і садках лежить сніг. Тут вона стояла, до землі припадала, личко не вмивала. З моря долітав то рев прибою, то завивання сирени. Гори, долини, сади сумують за теплом.

Поєднання червоного і блакитного кольорів символізує вірність, кохання. Відповідь — змішаний, безсполучниковий, сполучниковий, безсполучниковий, змішаний.13. Проведемо екскурс до усної народної творчості Завдання. Закінчити прислів’я про мову, дописати на ваших картках, а наші гості сьогодні будуть вашими консультантами.

Один із представників групи зачитує. 1.Слово не горобець — вилетить не спіймаєш2.Дав слово — дотримай його3.Гостре словечко — коле сердечко4.Більше діла — менше слів5. Слово до слова — зложиться мова6.Хто мовчить — той двох навчить 14. Самостійна робота.

Міні вибірковий диктант. Виписати узагальнюючі слова. Із сивої давнини існув али на землі чотири класичні доброчесності, а саме : мудрість, чесність, правосуддя, стійкість. Жито, пшениця й овес — все разом поспіло й присохло. За вербами кущі : калина, бузина, порічки, а то й просто верболіз. Всяке птаство, як от : деркачів, перепілок, куликів, курок — можна було викосити косою в траві.15.

Вправа » Мікрофон». Виготовлення полянки. У кожного на парті є квіточка, яку треба прикріпити на полянку на дошці після того, як скажеш, що ми робили на уроці, яку роботу виконали за урок. І ми потрапили на різнокольорову, красиву, чудову, захоплюючу, мальовничу поляну.16. Підсумок уроку.

Виставлення оцінок.17. Домашнє завдання переписати з дошки у щ



Конспект уроку » Однорідні члени речення» 8 клас

Другие сочинения по теме:

  1. Другорядні члени речення Урок української мови у 5 класі. Тема: Другорядні члени речення. Мета: — ознайомити учнів із другорядними членами речення, навчити визначати...
  2. Конспект уроку 5 клас «Робочий день. Хобі» Конспект уроку англійської мови Клас: 5 Тема: Present Simple. Робочий день. Хобі Мета : 1. Активізувати в мовленні учнів ЛО,...
  3. Конспект уроку з української літератури 7 клас М. Стельмах. «Гуси-лебеді летять». Символ образу гусей-лебедів М. Стельмах. «Гуси-лебеді летять». Символ образу гусей-лебедів Мета: Допомогти учням усвідомити символічні образи та художню красу; закріпити набуті знання; розвивати...
  4. План — конспект уроку з англійської мови у 5 класі на тему: » Мої домашні улюбленці» Тема: My pets Цілі уроку: Практична: навчити учні розповідати про своїх домашніх улюбленців Освітня: розширювати кругозір учнів знаннями про домашніх...
  5. Узагальнення знань і вмінь учнів за темою «Речення». Перевірна робота Мета : узагальнити знання про речення; з’ясувати рівень знань і вмінь учнів за темою з метою їх подальшої корекції; виховувати...
  6. Урок-Практикум Складносурядні речення Тип уроку: урок закріплення, удосконалювання знань, умінь і навичок. Вид уроку: урок-практикум. Мети уроку: узагальнити й систематизувати матеріал про складносурядні...
  7. Конспект уроку з української мови «Слова, які означають назви предметів» Мета: дати поняття про предмет і слово як його назву; формувати вміння ставити питання до слів-предметів, визначати назви істот та...
  8. 6 клас Урок 1 Тема уроку: «Колядки і щедрівки» Мета: Зосередити увагу учнів на народних обрядах колядування і Щедрування та важливій ролі музики в них. Закріпити знання Учнів про...
  9. Конспект уроку музичного мистецтва 8 клас. «Джем Сейшнз» Музичне мистецтво, 8 клас. Тема 1 семестру: Відлуння епох у музичному мистецтві. Тема уроку № 9: «Джем Сейшнз». Навчальна мета:...
  10. Розробка уроку»Геологічна будова та рельєф Північної Америки»,7 клас Урок-дослідження Тема : Геологічна будова та рельєф Північної Америки. Корисні копалини. Мета: сформувати нові поняття; дати знання про особливості будови...
  11. Тема уроку. Дефіс у вигуках. Кома і знак оклику при вигуках Мета: пояснити особливості правопису вигуків та пос — Тановки розділових знаків при них; удосконалювати навички правильного інтонування речень з вигуками;...
  12. Наш вернісаж. Робота в графічному редакторі Paint. конспект уроку у 2 класі Макіївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 86 Макіївської міської ради Донецької області Конспект уроку З » Сходинок до інформатики »...
  13. Конспект уроку математики в 6 класі Дата: Клас: 6 Тема: «Розв’язування задач на рух» Тип уроку: Урок повторення, узагальнення та систематизації знань. Мета уроку: закріпити знання...
  14. Закріплення знань про види речень за метою висловлювання. Складання розповіді «День народження» за поданим планом Мета : систематизувати й закріпити знання учнів про речення; вчити будувати речення різних тестів; розвивати мовлення дітей; виховувати культуру стосунків...
  15. Конспект уроку геометрії в 9 класі. Урок узагальнення і систематизації знань, умінь та навичок з теми «Розв’язування трикутників» Тема:Урок узагальнення і систематизації знань, умінь та навичок з теми «Розв’язування трикутників». Мета:повторити, закріпити та узагальнити знання і вміння учнів,...
  16. Конспект уроку в 5 класі Тема:,, Загальне поняття про іменник « Дата проведення:___________________ Тема уроку: Загальне поняття про іменник. Мета: Закріпити знання учнів про загальне значення та граматичні ознаки Іменника, формувати...
  17. Розробка уроку з курсу » Я і Україна» 2 клас «Давні ремесла нашого народу» Розробка уроку з курсу » Я і Україна» 2 клас Тема уроку : Давні ремесла нашого народу. Мета: Познайомити учнів...
  18. Конспект уроку світової літератури у 6 класі Тема уроку : Роман Даніеля Дефо «Робінзон Крузо» і його місце в світовій літературі. Мета : повторити ключові сюжетні епізоди...
  19. «Сільське господарство Дніпропетровщини» конспект уроку у 9 класі з географії рідного краю Тема: Сільське господарство Дніпропетровщини Мета: дати характеристику сільського господарства Дніпропетровської області, розглянути всі сільськогосподарські галузі та сформувати поняття «економічний потенціал...
  20. Конспект уроку з геометрії в 9 класі. Узагальнення і систематизація знань, умінь та навичок з теми : «Правильні многокутники» Тема уроку:Узагальнення і систематизація знань умінь та навичок з теми «Правильні многокутники.» Мета: Закріпити та узагальнити знання, уміння та навички...
« Краткое изложение Джен Эйр Ш. Бронте
Силлабическая система стихосложения »



  • Новые сочинения:

    • Урок розвитку усного зв’язного мовлення. 5 клас
    • Сочинение Творческий путь писателя — Александр Иванович Куприн
    • Сочинение на тему Все профессии Важны
    • Обрыв краткое содержание
    • Літературна творчість Лермонтова в період юності
    • О стихотворении Николая Заболоцкого «Журавли»
    • В. Быков «Сотников»
    • Сочинение по повести Куприна «Олеся»
    • А я вам говорю, что нет
    • Сочинение на тему Мой любимый фильм
Обратная связь | Карта сайта


© 2009-2019 | Экзаменационные сочинения