• Главная
  • Рубрики
  • Все сочинения
Экзаменационные сочинения > Конспекты уроков > Тема урока. Як орієнтуватися на місцевості

Тема урока. Як орієнтуватися на місцевості

Мета:
Дати учням поняття Горизонт, лінія горизонту, відкрита та закрита місцевість, основні та проміжні сторони горизонту ; ознайомити з компасом; навчити визначати сторони горизонту за Сонцем та місцевими ознаками; розвивати спостережливість; виховувати дбайливе ставлення до природи. Обладнання:
Картки, ілюстрації, компаси. Хід уроку І. Хвилинка спостережень
— Як змінилась висота Сонця з настанням осені? — Як зміна висоти Сонця вплинула на тривалість дня і температуру повітря? — Чому відбулися зміни в житті тварин та праці людей? — Яким сьогодні є стан неба? — Чи є вітер, опади?

Якою є температура повітря? Іі. Перевірка домашнього завдання
Фронтальне опитування. — Дати характеристику жаркого, помірного і холодного теплових поясів. — Які умови необхідні для життя рослин і тварин у кожному поясі? — Як змінюється кількість сонячного тепла, що отримує поверхня Землі від екватора до полюсів? — Чому виникають теплові пояси, і чим вони різняться між собою? Ііі. актуалізація опорних знань учнів
— Яку форму має планета Земля?

— Що ви спостерігали навколо себе, коли були у полі, на луках, в лісі чи у парку? Vі. сприймання та усвідомлення нового матеріалу
1.
Бесіда. — Уявіть, що ми знаходимось у полі або на луках.

Що ви бачите перед собою? — Ця рівна ділянка землі, що є вільною від дерев і будинків, називається Відкритою. Ми знаходимось на відкритій місцевості, і здається, що стоїмо в центрі великого круга землі, по краю якого вона ніби з’єднується з небом. Простір землі, який ми можемо охопити оком, називається Горизонтом. Уявна лінія, де небо нібито сходиться з поверхнею Землі, називається Лінією горизонту. Лінію горизонту добре видно тільки на рівній, відкритій місцевості.

На рівному місці доросла людина може охопити зором навколишню місцевість в радіусі 5 км. Чим вище підніматися вгору, тим більше розширюється горизонт. Але ми з вами частіше знаходимось на місцевості, де лінію горизонту закривають будівлі, дерева, горби.

Таку місцевість називають Закритою. Розгляд ілюстрацій. — Де зображена відкрита місцевість? 2.
Проблемна ситуація.

— Ми вже знаємо, що все, що бачимо перед собою (школа, ліс, річ ка), знаходиться в горизонті. але чи вмієте ви правильно пояснити, в якому напрямі від нас вони знаходяться? Розрізняють чотири сторони світу: Північ, південь, захід, схід. Це є Основні сторони світу. А ще є проміжні сторони світу: Північний захід, південний захід, північний схід, південний схід. 1) Показ скороченого позначення сторін горизонту: Північ — Пн.

Південь — Пд. Захід — Зх. Схід — Сх. Північний захід — Пн. Зх. Південний захід — Пд. Зх.

Північний схід — Пн. Сх. Південний схід — Пд.

Сх. 2) Зображення на аркуші паперу схеми сторін горизонту. Запам’ятайте, на аркуші паперу північ позначають угорі, південь — Унизу, захід — ліворуч, схід — праворуч. V
.

Фізкультхвилинка (виконання фізичних вправ)
VI
.

Визначення сторін горизонту
1.

Практична робота на подвір’ї школи.

— Є кілька способів знаходження сторін горизонту. Одна з них — за Сонцем. Здавна люди помітили, що опівдні сонце завжди перебуває в одній і тій самій стороні. Щоб визначити сторони горизонту, потрібно опівдні стати спиною до Сонця, тобто обличчям до своєї тіні, і розвести руки в сторони. Попереду буде північ, за спиною — південь, права рука покаже на схід, ліва — на захід. — В якій же стороні горизонту від нас ліс?

Річка? 2.

Орієнтування за місцевими ознаками. — а як же нам визначити сторони горизонту, коли сонця не видно? — Можна орієнтуватися за місцевими ознаками. На скелях, каменях, стовбурах дерев із північної сторони росте більше моху, лишайнику.

Із південної сторони гілля і листя на поодиноких деревах є значно густішими. Мурашники здебільшого бувають із південної сторони дерев або пеньків, бо там тепліше.

Пологий схил мурашника обернений на південь, а крутий — на північ. Але для того, щоб правильно визначити сторони горизонту, потрібно користуватись кількома ознаками одночасно.

3.

Практичне ознайомлення з компасом. — Найточніше сторони горизонту можна визначити за допомогою компасу. Компас — прилад для визначення сторін горизонту. (Діти отримують компаси.) — Головною частиною компаса є рухлива намагнічена стрілка. На циферблаті позначені основні сторони горизонту. Синій кінець стрілки вказує на північ, червоний — на південь.

Компас має пружину, що зупи няє рух стрілки, коли компас не працює. Щоб правильно визначити сторони горизонту, компас потрібно тримати горизонтально і повертати його так, щоб синій кінець стрілки закрив літери Пн., тоді літери Пд. будуть звернені на південь, там буде розташований червоний кінець стрілки, літери Сх. будуть звернені на схід, а Зх. — на захід.

4.

Виконання практичної роботи за підручником ( С 88). V
II.

Робота з підручником
1.
Опрацювання статті «Як орієнтуватися на місцевості». 2.
Бесіда за змістом запитань до тексту. V
III
Узагальнення знань учнів
— Що сьогодні корисного для себе ви дізналися на уроці? — Чим збагатили свої знання? — Чому, на вашу думку, не можна дійти до лінії горизонту?

— Чому важливо вміти орієнтуватися на місцевості? ІХ. Домашнє завдання
Навчитись визначати сторони горизонту. Опрацювати статтю «Як орієнтуватися на місцевості». Знати відповіді на запитання.


Тема урока. Як орієнтуватися на місцевості

Другие сочинения по теме:

  1. Розробка урока. рідний край на території України Мета: Дати відомості про розташування місцевості, де проживають учні, на карті України, особливості її рельєфу; навчити дітей визначати сторони горизонту...
  2. Тема урока Тема урока по технологии: «Комнатные растения в доме» Цели: — познакомить: — с многообразием комнатных растений; — с профессией цветовода; — способствовать развитию интереса детей к живой природе;...
  3. Тема урока. сонячне світло і тепло Мета: Розширити уявлення про сонячні промені, особливості їх падіння на поверхню Землі, про висоту сонця на небосхилі, про значення світла...
  4. Тема урока. языковая тема (контрольное списывание). Аудирование Цели: проверить уровень знаний по теме, умения и навыки их использования; развивать Внимание, самостоятельность и ответственность при выполнении контрольных заданий;...
  5. Тема урока. зелене диво землі — рослини. різноманітність живих організмів. значення рослин у природі та житті людей Мета: Продовжити формувати поняття Природа нежива І Жива, Уявлення про царства живої природи, значення рослин, різноманітність рослин на землі, про...
  6. Тема урока по технологии: «Режим дня» Цели: — сформировать знания о значении здорового образа жизни, роли Режима дня в жизни человека; — проанализировать режимы дня школьника...
  7. Тема урока: «Евгений Онегин» Особое место в творческом наследии поэта занимает роман в стихах «Евгений Онегин» (9 мая 1823 года — 5 октября 1831...
  8. Тема урока. Урок вежливости Цель : раскрыть содержание этикета, целесообразности его соблюдения; ознакомить с правилами культуры поведения за столом, формировать этические навыки; выучить словарь...
  9. Тема урока. Повторение. Имя существительное Цели: обобщить знания учащихся по теме «Имя существительное»; совершенствовать орфографические навыки написания этой части речи; развивать умение составления связного текста...
  10. Тема урока: Персональные данные Вид урока : изучение нового материала. Цели урока : 1) Образовательные: 1) повторить и закрепить ранее изученный материал (охрана Труда,...
  11. Тема урока: Охрана труда Вид урока : изучение нового материала. Цели урока : 1) Образовательные: 1) повторить и закрепить ранее изученный материал (понятие Дисциплина...
  12. Тема урока: Индивидуальный предприниматель Цели урока : 1) Образовательные: 1) повторить и закрепить ранее изученный материал (понятие Коллективный трудовой спор, способы защиты коллективных Трудовых...
  13. Тема урока: Заработная плата Вид урока : изучение нового материала. Цели урока : 1) образовательные: Повторить и закрепить ранее изученный материал (понятие рабочего времени...
  14. Тема урока. Буквы А, О в корнях — кас — кос-, — лаг — лож- Цели: продолжив наблюдение за чередованием гласных в корне слов, вывести правило самостоятельно; совершенствовать навык написания слов с чередованием в корне;...
  15. Тема урока. Безличные предложения Цели: дать понятие о безличных предложениях, о способах выражения сказуемого в них; формировать опознавательные учебно-языковые умения. Оборудование: учебник, учебные тексты,...
  16. Тема урока А. П. Платонов «Еще мама» Цели урока Знакомство учащихся с возможностью автора передать в портрете героя главные черты его характера. Продолжение наблюдений над языковыми художественными...
  17. Тема урока. Урок чемності Мета: Розкрити зміст етикету, доцільності його дотримання; ознайомити з правилами культури поведінки за столом, формувати етичні звички; засвоїти словничок привітних...
  18. Тема урока. Повторение темы «Имя прилагательное» Цели: вспомнить правила орфографии по темам «Имя прилагательное», «Имя существительное»; обучать работе с диктантом-переводом; вырабатывать чутье к языку, способствующее усвоению...
  19. Тема урока: Великие русские поэты Цели: Углубить знания учащихся о великих национальных поэтах, развивать поэтический слух, учить замечать сходство и различие в произведениях, воспитывать языковое...
  20. Тема урока — Смешные житейские истории Цель урока Закрепление представлений учащихся о юморе и юмористических рассказах. Материал для чтения А. А. Милн «Непослушная мама». Оборудование урока...
« Образ Робинзона Крузо, как пример силы духа человека
Весна, травень: опис природи навесні »



  • Новые сочинения:

    • Урок розвитку усного зв’язного мовлення. 5 клас
    • Сочинение Творческий путь писателя — Александр Иванович Куприн
    • Сочинение на тему Все профессии Важны
    • Обрыв краткое содержание
    • Літературна творчість Лермонтова в період юності
    • О стихотворении Николая Заболоцкого «Журавли»
    • В. Быков «Сотников»
    • Сочинение по повести Куприна «Олеся»
    • А я вам говорю, что нет
    • Сочинение на тему Мой любимый фильм
Обратная связь | Карта сайта


© 2009-2019 | Экзаменационные сочинения