Термометр Практична робота
Тема: Термометр. Практична робота .
Мета:формувати поняття «термометр — прилад для вимірювання температури», дати уявлення про його будову, види термометрів, їх призначення; вчити користуватися термометром: вимірювати та записувати температуру; розвивати спостережливість, уміння аналізувати і робити висновки; виховувати потребу у збереженні свого життя і здоров’я.
Хід уроку:
І 1. Організація класу.
2. Хвилинка спостережень.
Яке сьогодні небо? Чи були опади? Чи є сьогодні вітер?
3. Постановка проблеми. .
Назвіть зображені предмети. Для чого вони призначені? Розподіліть їх на дві групи: інструменти й прилади.
Чому серед приладів ви першим назвали термометр?
4.Ознайомлення з темою уроку.
Яка ж тема нашого уроку? Сьогодні на уроці ви навчитесь користуватися термометром, записувати температуру, дізнаєтесь, які є термометри та яких правил безпеки необхідно дотримуватися під час користування термометром.
5. Вивчення нового матеріалу.
— Ознайомлення з презентацією «Термометр»
— Усвідомлення отриманої інформації. Гра » Так чи ні?»
Температуру вимірюють лінійкою? Термометр — іграшка? Термометр — прилад для вимірювання температури?
У термометрах використовують спирт і ртуть? Ртуть — смачна і корисна для здоров’я рідина?
— Робота в зошиті с.6 Допоможіть звірятам підписати назви частин термометра.
У термометрі є Шкала з поділками. До шкали термометра прикріплена запаяна скляна Трубка, яка внизу заповнена зафарбованою рідиною. На шкалі біля поділок є числа, що показують температуру в градусах.
Кожна поділка відповідає 1 градусу.
Рівень стовпчика рідини в трубці показує число градусів — температуру. Числа, розміщені вище від «нуля» показують градуси тепла, а нижче — холоду. Коли надворі тепло, рідина у трубці піднімається вище «нуля», а коли холодно — опускається до поділки «нуль» і нижче.
— Пояснення вчителя правил визначення і запису температури. Практична робота з моделями термометрів.
Позначка 0 — межа між градусами тепла і холоду.
1. Полічи, на скільки поділок від нуля піднявся чи опустився стовпчик рідини, і запиши це число. Наприклад, 10. 2. Визнач, вище чи нижче від нуля це число.
Якщо вище від нуля, то число показує «тепло». Перед ним пишуть знак плюс . Слово градус позначають маленьким кружечком праворуч від числа . Читай запис так: «плюс 10 градусів», або «10 градусів тепла». 3. Якщо число нижче від нуля, то воно показує «холод» і перед ним пишуть знак мінус .
Слово градус позначай так само, як і в попередньому випадку . Читай запис так: «мінус 10 градусів», або «10 градусів морозу».
— Робота в зошиті с. 6 Показати температуру і записати показники в зошиті. +15º -3º А як записати 0 градусів? Який знак + чи — потрібно поставити?
— Домашнє завдання. с.6 Закінчити запис температури. Виконати завд.3
— Робота в групах.
А) Виміряти температуру води.
Б) Творчі завдання.
1 група Одягнути дівчинку на прогулянку, якщо на вулиці температура — 7 º.
2 група Подумайте, чому в термометрах не використовують воду?
3 група Яким термометром вимірюють температуру, коли хворіють? Кімнатним, водяним, медичним.
4група На запитання матері «Яка температура повітря?», дівчинка відповідає «12°». Що дівчинка зробила неправильно?
5 група Термометр має іншу назву — градусник. Чому його так назвали?
6 група При якій температурі найтепліше? -7º, +7º, +12º
ІІ Підсумок уроку.
Градусна шкала скляну сорочку одягла. По шкалі вперед-назад біга рідина. На тепло і холод реагує вона.
Термометр Практична робота