УРОК № 4
Тема. Різні види курсорів. Клавіші керування курсором.
Мета: Повторити назви пристроїв ПК і їх призначення; ознайомити учнів із клавішами керування курсором, навчити користуватися ними; виховувати дбайливе користування клавіатурою.
Програмне забезпечення: Комп’ютерна програма «Скарбниця знань».
Вимоги до учнів : знати назви зовнішніх пристроїв ПК та їхні функції; мати уявлення про призначення курсору; розуміти призначення клавіш керування курсором, уміти їх використовувати.
Хід уроку
І. Розминка .
Гра «Знайди потрібне слово».
Учитель називає якесь слово, пов’язане з пристроями комп’ютера, а діти додають до нього ще одне слово, що пов’язане з першим за змістом, і пояснюють, як ці слова пов’язані.
Наприклад:
Персональний — комп’ютер; плоский — монітор, сканер;
Кольоровий — принтер; лазерний — диск ;
Системний — блок; швидкий — процесор;
Запам’ятовує -.пам’ять , керує — миша; указує — курсор.
II. Перевірка домашнього завдання .
III. Гра «Корова» .
Учитель викликає двох-трьох учнів, тихенько говорить їм слово, пов’язане з будовою комп’ютера, а учні повинні без слів, тільки жестами пояснити класу, що це за слово .
Слова для гри: навушники, клавіатура, монітор.
У кінці гри нагадати, що інформація кодувалася й передавалася у вигляді жестів.
IV. Розповідь про клавіші керування курсором.
Робота із зошитом — .
V. Фізкультхвилинка .
VI. Пояснення домашнього завдання .
VII. Ознайомлення із зупинкою «Лабіринт» .
VIII. Робота з комп’ютерною програмою. Зупинка «Лабіринт» .
IX. Релаксація .
X. Робота із зошитом — завдання 2 .
Учні відтворюють ті зображення курсора, які вони бачили, працюючи з комп’ютерною програмою.
XI. Підсумок уроку .
УРОК № 4