Урок математики 1 клас
Тема: Лічба в межах 20. Розв’язування задач на віднімання. Розпізнавання трикутників.
Мета: Вдосконалювати обчислювальні навички в межах 20. Повторити розв’язування задач на віднімання. Розвивати логічне мислення.
Виховувати пізнавальний інтерес до підводного світу.
Хід уроку
1.Організація класу
1.Привітання
Любі друзі! До нас в клас
Завітали гості щирі
Привітайте в добрий час
Гостей посмішкою й миром.
А тепер зручно сідаємо
Наш урок розпочинаємо.
2.Девіз уроку
Сьогодні ми будемо мандрувати підводним світом. І я прошу вас
Не просто слухати, а чути;
Не просто дивитися, а бачити;
Не просто відповідати, а міркувати;
Дружно і плідно працювати.
2.Актуалізація опорних знань
Мандрівка буде не проста. На нашому шляху нам зустрінуться хвилі, вітри та незвичайні тварини. Ви зможете це витримати?
Зараз перевіримо!
Усний рахунок
Почнемо наш урок з усного рахунку. А допоможе нам чарівний кубик.
1.Вправа «Чарівний кубик»
— порахувати від10 до 20, від 20 до 10, від 8 до 13, від 15 до 20.
— Продовжити речення 12 це… 17 це… 13 це… .
— Сума чисел 10 і 2, 10 і 5, 10 і 8, 10 і 9.
— Різниця чисел 18 і 8, 16 і 6, 13 і 3.
2.Вправа «Покажіть число»
А зараз виконаємо вправу «Покажіть число» це ви зможете зробити за допомогою цифр, які є у вас на партах.
17, 13, 18.
Наступне за…, попереднє до…
Яке число складається з 1дес. і 3 од.
Показати ряд чисел від 0 до 9.
3.Цікаві задачі
А зараз пропоную вам цікаві задачі. Відповідь покажіть за допомогою математичного віяла.
3.Повідомлення теми і мети уроку
Так, ви витримали випробування і готові до мандрівки. Під час нашої подорожі ми будемо рахувати в межах 20,розв’язувати задачі, розпізнавати трикутники. У вас на партах лежать знаки. Знак питання і знак оклику.
Якщо ви хочете дізнатися чогось нового на цьому уроці, тоді підніміть знак питання. А якщо ви все знаєте підніміть знак оклику.
Вирушаємо в мандрівку. Закриємо очі і уявимо себе на березі моря.
Слайд 2. Берег моря.
А мандрувати підводним світом нам допоможе казковий герой. Щоб дізнатися його ім’я пропоную пограти на пляжі.
Слайд 3. Мушлі.
Треба зібрати мушлі з відповіддю 7. Якщо вірно зберемо всі мушлі то дізнаємось ім’я нашого екскурсовода підводного світу.
Приклади
Так, це Немо. Він гукає нас до підводного світу. Ну що пірнаєм?
4.Фізкультхвилинка
Море хвилюється раз.
Пестить водичка всіх нас.
Море хвилюється два.
Руки в воді й голова.
Море хвилюється три.
Носик закрий, повітря вдихни.
В світ підводний пірни.
Слайд 4. Підводний світ.
5.Розвиток математичних знань
І першим нам зустрічається морський коник.
Слайд 5. Морський коник.
Морський коник — це незвичайна рибка. Її називають так за форму тіла, яка
Нагадує шахматну фігуру коня. Вони ведуть малорухомий спосіб
Життя, можуть змінювати колір тіла. Так вони захищають себе від хижаків. Він нам пропонує попрацювати в зошитах.
Відкриємо зошит і запишемо сьогоднішню дату.
Слайд 6. 16
Каліграфічна хвилинка
За допомогою яких цифр ми записали число 16.
Давайте запишемо каліграфічно цифру 1. Починаємо писати трохи вище середини клітинки до правого верхнього кута, продовжуємо вниз довгу пряму похилу лінію до середини нижньої сторони клітинки.
Цифра 6 починається нижче правого верхнього кута, заокруглення ліворуч, переходить в лівий півовал, з’єднується вище середини клітинки.
Слайд 6 ,7.
Продовжуємо нашу подорож. нас с Немо зустрічає морська зірка. Як ви думаєте, чому у неї така назва? Вона схожа на зірку.
Слайд 8. Зірка.
Так, вона має форму зірки. На поверхні тіла у неї є виступи схожі на шипи. А ще, якщо хижак відірве шматок, то з нього виростає ще одна нова морська зірка.
2.Розвязання прикладів
Наша Зірочка пропонує нам розв’язати приклади. Давайте запишемо ці приклади в зошити. Пишемо: приклади.
До дошки піде…Діти сигнальними картками покажіть вірність виконання завдання.
Слайд 9, 10, 11, 12.
3.Робота з геометричним матеріалом.
На яку геометричну фігуру схожа зірка
Слайд 14.
А які геометричні фігури ми бачимо на екрані.
Як називаються многокутники зеленого кольору?
А як називаються многокутники жовтого кольору. Пропоную вам скласти з трикутників друзів для Немо, веселих рибок.
Які фігури ви використали для своїх рибок?
А зараз відкриємо підручники на сторінці 99 і виконаємо завдання №4.
Давайте порахуємо:
Скільки трикутників на першому малюнку? Якого кольору?
Скільки трикутників на другому малюнку? Якого кольору?
Скільки трикутників на третьому малюнку? Якого кольору?
3.Розв’язання задач
Мандруємо далі. Слайд 15.
Діти, кого ми зустріли?
Дельфіни — це морські ссавці. Це не риби, а звірі. Вони годують своїх дітей молоком. Їх вважають найрозумнішими тваринами на Землі.
Наш дельфін пропонує розв’язати задачі.
Давайте згадаємо з чого складається задача?
Давайте складемо задачу на віднімання про рибок.
Дельфін вдячний вам за вірне розв’язання задач і хоче з вами відпочити. 6.Фізкультхвилинка. Слайд 16.
7.Систематизація і закріплення знань
Робота з підручником, робота в парах
Продовжуємо мандрівку. І ми опинилися з вами на самісінькому дні, сюди зовсім не доходить світло. Тут живе старий восьминіг. Слайд 17.
Восьминоги коли захищаються від ворогів випускають чорнильну пляму, яка не дає ворогу бачити і чути запахи.
Він пропонує нам попрацювати з підручником в парах №3.
Нам потрібно знайти пари черевичків і скласти приклади на віднімання. На партах у вас є всі відповідні цифри і знаки.
Хто вже склав приклад?
8.Підсумок уроку
Наш восьминіг дуже старий і мудрий. Він хоче дізнатися чому ви навчилися на уроці?
Гра «Хлопаємо, топаємо»
Пропоную вам пограти у гру «Хлопаємо, топаємо».
Якщо те що я говорю — вірно, ви плещете в долоні. Якщо ні, топаєте ногами.
На уроці ми розв’язували приклади на додавання; На уроці ми розв’язували приклади на віднімання; Ми розв’язали задачу на віднімання; У трикутника чотири сторони; У трикутника 3 сторони; 16 менше ніж 10; Нам сподобався урок математики.
Якщо на уроці вам було цікаво і ви все зрозуміли підніміть знак оклику. А кому щось було незрозуміло, підніміть знак питання.
Ну що ж давайте прощатися з Немо, нам час повертатися у клас. Закриваємо очі і винурюємо. Слайд 18.
Немо залишив вам свої подарунки закладинки. Це його подяка вам за працю на уроці. Ви були активні, уважні, багато працювали. І я дякую вам за старанність.
На все добре.
Урок математики 1 клас