Гра «Поле чудес» на тему «Загадки природи»
Мета уроку:
закріпити знання дітей з опрацьованої теми. Розвивати пізнавальні здібності, пробуджувати інтерес до цікавого в природі. Обладнання:
календарики для всіх учасників, призи для переможців, медаль «Найкращий знавець природи». Хід уроку 1 Повідомлення теми уроку.
Ми закінчуємо вивчати тему «Загадковий світ природи». Багато нового і цікавого дізналися ви на уроках про природу рідного краю. Хто був уважний, той відкрив для себе багато таємниць навколишнього світу.
А сьогодні ми проведемо гру «Поле чудес» на тему «Загадки природи» і визначимо найкращого знавця довкілля. 2 Проведення гри.
Всіх учнів класу поділяємо на трійки, або четвірки так, щоб участь у грі прийняли всі. З переможців утворюємо ще дві команди, які візьмуть участь у фіналі.
До суперфіналу вийдуть два учні. Схеми для розгадування слів креслимо на дошці. 3 Підсумок гри.
Нагородження переможця. Додатковий матеріал
Запитання і відповіді до гри.
1. Яка речовина найпоширеніша на землі?
(Вода.) 2. Донька морозу і води. (Бурулька.) 3. Те, що оточує нас довкола і, навіть, є в нас самих. (Повіт ря.) 4. Вони є скрізь: навіть на скелях і дні морському.
(Рослини.) 5. Рослина, що своєю назвою «вбиває звірів». ( Звіробій.) 6.
Що виробляють рослини для людей і тварин? (Кисень.) 7. Комаха, яка вміє запилювати конюшину. (Джмелик.) 8. Тварина, що є одночасно хижою і травоїдною. (Ведмідь.) 9.
Шар землі, один сантиметр якого утворюється за двісті років. (Грунт.)
Гра «Поле чудес» на тему «Загадки природи»