Повторення письмового додавання та віднімання. Розвязування виразів з дужками. Творча робота над задачею
Математика 2 кл.
Тема. Повторення письмового додавання та віднімання.
Знаходження значень виразів з дужками. Розв’язання задач.
Творча робота над задачею.
Мета: Закріпити вміння учнів додавати і віднімати числа з переходом через
Десяток; вправляти учнів у застосуванні знань таблиць множення
Ділення для знаходження значень виразів; формувати уміння творчо
Працювати над задачею; розвивати логічне мислення; виховувати
Любов до природи.
Обладнання: Емблеми з назвами місяців, малюнки птахів, індивідуальні
Картки, схеми до задачі, плакати з прикладами.
Тип уроку — Комбінований.
Хід уроку
I. Організація учнів до уроку
Всі сідайте тихо, діти,
Домовляймось не шуміти,
Руки гарно піднімати,
А знання мерщій хапати.
— На сьогоднішньому уроці ми будемо працювати під таким девізом
Девіз уроку:
Міркуємо — швидко!
Відповідаємо — точно!
Лічимо — правильно!
Пишемо — гарно!
II. Актуалізація опорних знань. Перевірка домашнього завдання.
— Діти, а зараз перевіримо, як ви вдома попрацювали. Чи все було зрозумілим під час виконання д/з?
— Хто нагадає, що вам було на дз?
—
— Хто зачитає відповідь до першої задачі?
—
— У всіх так вийшло?
— У кого не так?
— Яка відповідь у вас у другій задачі?
—
— Може дехто склав вираз до задачі?
— -10=26
— Як зміниться відповідь задачі, якщо в умові слово менше замінити на слово більше?
— +10=46
— Учні, до вас на урок завітає гостя. Але з’явиться вона тоді, коли розкодуємо її ім’я.
— Тут знаходяться числа в хаотичному порядку. Поряд з кожним числом знаходиться літера. Вам потрібно розмістити числа у порядку зростання і прочитати хто завітає до нас на урок.
8 | 20 | 31 | 66 | 88 |
В | Е | С | Н | А |
— Подивіться, учні, яка красива весна завітала до нас.
— Сьогодні на уроці ми продовжимо свою роботу над виконанням прикладів на додавання та віднімання, а також творчо попрацюємо над задачею.
III. Контроль, корекція знань. Усні обчислення
1.Індивідуальні картки
— А зараз декілька учнів отримують завдання на індивідуальних картках
№1
1) 3- ; :2
2) На дві сумки витрачають 6 метрів тканини. Від сувою завдовжки 15 метрів відрізали тканину на одну сумку. Скільки метрів тканини в сувої?
№2
Задача. У саду 4 ряди яблунь по 3 в кожному, і 8 груш. Скільки всього дерев у саду?
№3
Задача. Учень розв’язав 2 стовпчики прикладів по 3 приклади в кожному і ще 5 прикладів. Скільки всього прикладів розв’язав учень?
2. Фронтальне опитування
— А тим часом ми працюємо усно.
— Розказати таблицю множення на 2
— Розказати таблицю множення на 3
— Як називаються компоненти при дії множення?
— Як називаються компоненти при дії ділення?
3. ГРА «Мовчанка»
— Зараз ми пограємо з вами в гру «Мовчанка». Бачите в середині цих геометричних фігур нам показано, яку арифметичну дію потрібно виконати. Відповідно в першій фігурі нам потрібно помножити на 3, а в другій поділити на 2.Отже, я буду тільки показувати на цифру, а вам потрібно мовчки виконати дію і сказати результат.
Зрозуміли?
8
8 4
5 6 16 12
6 18
4.Математичний диктант
— Відкриваємо зошити і записуємо сьогоднішню дату і класна робота
М. д.
O Знайти добуток чисел 3 і 5.
O Добуток чисел 3 і 4 зменшити на 6
O Суму чисел 11 і 7 поділити на 2
O Різницю чисел 20 і 18 помножити на 7
O Частку чисел 12 і 2 збільшити на 2
O Різницю чисел 16 і 4 поділити на 2
5. Усне коментування вправи 738
— Тепер будемо працювати на дошці. Хто хоче виконати приклади з коментуванням на дошці?
84 35 80 12 75
16 28 24 78 18
68 63 56 90 57
( Від чотири одиниці не можна відняти шість одиниць. То ми розмінюємо вісім десятків. Отже від чотиринадцять одиниць відняти шість одиниць буде вісім одиниць.
Тоді від сім десятків відняти один десяток буде шість. Вийшло 68. )
IV. Розвиток математичних знань
2. Робота групами
— Дітки, а які весняні місяці ви знаєте?
— Зараз я вас поділю на групи. Кожна група отримає емблему одного з цих місяців » Березень «, «Квітень», » Травень «
— Тепер я побачу як ви вмієте швидко і правильно працювати групами. Я вам роздаю приклади на групу, а яка команда швидше виконає, та і перемогла.
— Записуємо посередині приклади
Приклади
1к. 3- — 2 3 — 4 + 45
2к. 2- — 9 3 — 8 + 12
3к. 3- — 6 2 — 9 + 14
Фізкультхвилинка
Ось іде до нас весна,
Все навколо ожива:
Підсніжники прокидаються,
Проліски посміхаються,
Діти вибігають,
На луках стрибають,
Птахи прилітають.
3. Робота над задачею 41
— Зараз розв’яжемо задачу 41 на сторінці один двадцять чотири усно
— Скільки хлопчику зараз років?
— Скільки років пройшло з того часу, коли йому було 9 років? Як можна про це дізнатись?
— Як сформулюємо відповідь?
2). Що відомо в другій задачі?
— Що нам потрібно дізнатись?
— Як ми можемо про це дізнатись, якщо відомо загальну ширину ставка і відстань, яку хлопчик уже проплив?
— Яка буде відповідь?
4. Творча робота над задачею 742
— Прочитайте, будь ласка, умову задачі.
— Про що розповідається в ній?
— Скільки було каністрів?
— А що сказано про першу каністру?
— Що відомо про другу каністру?
— Скільки літрів пального витратили на дозаправлення трактора?
— В задачі нам подані вирази. Так от, що ми можемо знайти, обчисливши вираз 18 + 22 ?
— А що можна дізнатись, обчисливши вираз 22 — 18 ?
— Давайте подумаємо. Що ми визначимо, як обчислимо третій вираз — 30 ? Те, що знаходиться в дужках ми вже обчислили і дізнались скільки літрів пального у двох каністрах, а ще віднімемо скільки витратили на дозаправлення.
— Хто швиденько обчислить вираз?
— 30 = 10 літрів
5. Робота над задачею 743
— Про що розповідається в задачі?
— Скільки кабачків зірвали з першої грядки?
— Скільки кабачків зірвали з другої грядки?
— Що потім зробили з кабачками?
— Що нам потрібно знайти?
— Чи можемо ми знайти це відразу?
— А що нам потрібно знайти спочатку?
— Подивіться, яка з цих схем підходить до нашої задачі?
I. — : 2 II. — ? |
I. — : 2 II. — |
Отже, яка буде перша дія?
1). 10 + 8 = 18 — зірвано з двох грядок.
Яка буде друга дія?
2). 18 : 2 = 9
— Який вираз можна скласти до задачі?
: 2 = 9
— Яка відповідь?
— Записуємо посередині :
Задача 743
1). 10 + 8 = 18 — зірвано з двох грядок.
2). 18 : 2 = 9
Відповідь: 9 кабачків.
— Складіть подібну задачу.
5. Самостійна робота над прикладами 744
— Зараз самостійно виконаєте приклади 744 в зошитах.
Приклади 744
3 — =
2 — 9 — 15 =
— 7 =
3 — 8 =
— Тепер перевіримо. На дошці знаходяться пташки з розв’язками прикладів. Але не всі пташки мають правильні розв’язки.
Вам потрібно відшукати лише правильні.
— Як ви мабуть помітили, що вибрали ми тільки ті птахи, які прилетіли до нас з теплих країв. Бачили вже деяких птахів, які прилетіли?
— А як потрібно доглядати за птахами?
V. Підсумок уроку
— Що ми робили сьогодні на уроці?
— Що нового дізналися?
— Всі ви були сьогодні активні. Можу оцінити ще…
VI. Домашнє завдання
На домашнє завдання вам буде виконати задачу 745 і розв’язати вираз 746.
8 |
В |
20 |
Е |
31 |
С |
66 |
Н |
88
А
Повторення письмового додавання та віднімання. Розвязування виразів з дужками. Творча робота над задачею