Природознавство
Мета: формувати компетентності: ключові — слухати пояснення вчителя, а у разі необхідності звертатися з проханням про індивідуальне консультування); предметні: ознайомити дітей із будовою рослин; з’ясувати значущість кожної частини рослин; розвивати вміння аналізувати, спостережливість; виховувати любов до природи, гуманне ставлення до всього живого.
Обладнання : таблиця «Будова рослин», предметні малюнки, фрукти та ягоди, DVD відео.
Хід уроку:
I. Організаційний момент
►► Вправа «Погода»
Яка зараз пора року? Який місяць? Яке число? Який стан неба?
Яка температура повітря? Які зміни відбулися в житті рослин?
Малюнковий план
Мандруватимемо разом з Сонечком Семикрапочкою.
Працювати у парах.
Будемо відпочивати.
Робота з підручником.
Робота в групах.
Будемо досліджувати.
Гра «Мікрофон»
II. Повторення вивченого матеріалу.
На попередньому уроці ми розпочали третю мандрівку у світ живої природи. Сонечко Семикрапочка познайомила нас з дивовижними рослинами. Які групи рослин ми вивчали? .
Давайте з вами пограємо у гру і згадаємо їх.
Гра «Впізнай культурну рослину».
— Уважно дивимося на малюнки рослин. Якщо ви бачите культурну рослину плескаєте у долоні.
— Продовжіть пам’ятку друга природи. Усі культурні рослини походять від…
III. Вивчення нового матеріалу
— Ми продовжуємо з вами мандрувати із сонечком Семикрапочкою і дізнаємося з чого складається рослина.
1. Перегляд відео «Будова рослини»
— Давайте зараз подивимося і послухаємо з чого складається рослина?
— Дивіться і слухайте уважно, щоб потім дати відповідь на моє питання: «З чого складається рослина?».
2. Робота з таблицею. ( На дошці малюнок кульбаби з підписаними органами рослини.
3. Робота в парах. Практична робота.
На кожну парту до уроків розкладають розрізану на частини рослину.
— Розгляньте окремі частини рослини. Назвіть їх одне одному.
— Покажіть корінь, стебло, листя, квітку.
— Складіть їх у такій послідовності, щоб утворилася ціла рослина.
— Для чого коріння рослині?
— Для чого стебло?
— Для чого рослині листя?
— Для чого потрібна квітка?
— Як ви вважаєте, чи зможе рослина жити без якої-небудь частини?
Висновок: Тож який ми можемо зробити висновок?
4. Фізкультхвилинка
Трава низенька-низенька, Дерева високі-високі. Вітер дерева колише-гойдає То вліво, то вправо нахиляє То вгору, то назад, То вниз нагинає. Птахи летять — відлітають, А учні тихенько за парти сідають.
ІУ. Узагальнення й систематизація знань та вмінь учнів.
1. Робота з підручником.
— Відкрийте свої підручники на с. 58.
— Роздивіться малюнок.
— Скажіть, чи є такі органи в купальниці?
Це — Насіння помідора в м’якоті.
Насіння кавуна в ягоді.
Вишня в ягоді.
У. Підсумок уроку.
Гра «Мікрофон»
— З яких частин складається рослина?
— Чи може рослина існувати без будь — якої частини?
— Де утворюються плоди?
— Що вам найбільше запам’яталося?
Природознавство